Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bu haberde Apple’ın Shazam’ı satın alacağını duyurmuştuk. Ve sonunda Apple’dan konuyla ilgili açıklama geldi ve Shazam’ı satın aldıklarını doğruladılar.

Apple’dan bir yetkili Verge’ye yaptığı açıklamada “Shazam’ı ve ekibini kendi bünyelerine katmaktan çok memnun olduklarını söyledi” ve satın alma işleminin gerçekleştiğini doğruladı. Shazam’ın satın alınmasıyla birlikte uygulama Apple Müzik ile entegre olarak çalışacak. Böylece hem kullanıcıların şarkıları daha kolay bulması hem de daha çok satın alması planlanıyor.

Shazam uygulaması bir çoğunuzun bildiği üzere çalan şarkıyı bulmaya yarıyor. TV’de, radyoda, her hangi bir mekanda veya bir filmde çalan şarkıyı Shazam uygulamasına dinlettiğinizde saniyeler içinde size çalan şarkıyı söylüyor.

Apple Shazam’ı satın almak için daha önce de belirttiğimiz gibi 400 Milyon Dolar ödedi. Aslında uygulamanın değerlenmesi 1 Milyar Dolar‘dı. Bu fiyata gelinmesinin sebebi ise Shazam’ın 2016’da 54 Milyon dolar gelir elde etmiş olması olarak açıklanıyor.

Satın almayla beraber Shazam’ın Siri ile entegre olarak çalışması bekleniyor.

Paylaş.

Yorum Yap