Apple, resmi web sitesinde MagSafe şarj paketini sessizce satışa sundu. Yurt dışında 99$‘dan satışa sunulan MagSafe Battery Pack, Apple Türkiye sayfasında 1079 TL‘den satışa sunuldu. Cihazın şimdilik sadece mat beyaz renk seçeneği bulunuyor. MagSafe hakkında tüm teknik detaylar haberimizde.

Apple, iPhone 12 ailesiyle beraber MagSafe şarj paketini de tanıtmıştı. Şubat ayında Bloomberg‘in haberinde, Apple’ın MagSafe pil aksesuarı üzerinde çalıştığı ancak prototiplerinin yazılım sorunları nedeniyle aşırı ısındığı bildirilmişti. Geçen zaman içerisinde Apple sorunları çözdü ve nihayet MagSafe şarj paketini satışa sundu.

MagSafe şarj paketi mıknatıslı gövdesi sayesinde telefonun arka tarafına rahat bir şekilde takılıyor ve telefonu kablosuz olarak şarj edebiliyor. MagSafe, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini ile uyumlu.

apple magsafe battary pack

Apple’ın destek sayfasında MagSafe Pil Paketinin 20W’a kadar güçle şarj edilebileceğini açıklıyor. Pil Paketi, iPhone 12’yi 15W’a kadar şarj edebilir, ancak yalnızca Pil Paketi 20W veya daha yüksek bir adaptöre bağlı olduğu zaman. Pil Takımı, iPhone güce bağlıysa da şarj edilebiliyor. Yani cihazınızı hem kablo ile hem de MagSafe ile aynı anda şarj edebilirsiniz. MagSafe Battery, şebekeden uzaktayken iPhone’u 5W ile şarj ediyor.

MagSafe Şarj Paketinin, ne kadarlık şarj edebildiği açıklanmadı. Ancak 9to5mac’e göre cihaz iPhone 12 Mini’yi tamamen şarj edebilecek 1460 mAh kapasiteye sahip.

Apple’ın resmi web sitesinde satışa sunulan MagSafe Şarj Paketinin kutu içeriğinde ise şarj aleti veya Lightning kablosu bulunmuyor. Ürünün satış sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz. Şuan sadece beyaz renk seçeneği ile karşımıza çıkan cihaz yakın zamanda çok geniş bir renk seçeneği sunacak.

Paylaş

Yorumdan çık