Apple ve Samsung arasındaki rekabet her geçen gün kızışsa da, iki şirket iPhone 14‘ün ekranları için el sıkışt. Kore’li kaynaklardan gelen bir rapora göre Apple, iPhone 14 serisinde kullanılacak olan ekranlar için Samsung’la anlaştı. iPhone 14 serisinde, Samsung’un üreteceği OLED ekranlar kullanılacak.

Koreli haber sitesi ETNEWS‘in paylaştığı rapora göre Apple, iPhone 14 serisinde Samsung’un üreteceği OLED panelleri kullanacak. Rapora göre Samsung Display, tüm iPhone 14 serisi için 80 milyon panel tedarik edecek. Ekranların 2022’nin 3. çeyreğinde teslimatının başlaması bekleniyor.

Apple’ın bu yıl 4 iPhone 14 modeli tanıtması bekleniyor. Dört iPhone 14 modeli, iki üst seviye Pro modeli ve iki “normal” model olacak. İki adet 6.1 inçlik versiyon ve iki adet 6.7 inçlik versiyon olacak. Samsung Display, tüm bu modeller için OLED paneller sağlayacak. Bu arada, bu panellerin 38,17 milyonunun hem giriş seviyesi iPhone 14’e hem de en üst seviye iPhone 14 Pro Max’e tahsis edileceği bildirildi.

iPhone 14 serisi, LTPS-TFT tabanlı OLED panelleri ve LTPO-TFT tabanlı OLED’leri kullanacak. Hangisinin hangi modele yönelik olduğu henüz belli değil. Yakın tarihli bir başka raporda ise, Apple’ın yaklaşmakta olan seri için de BOE OLED panelleri kullanacağı söyleniyordu. Apple’ın bu hafta iPhone 14 serisi için BOE’nin OLED panellerini değerlendirdiği söyleniyor.

Apple’ın iPhone 14 serisi hakkında bilgiler sızdırıldıkça, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık