Bugün Apple, mobil cihazlarını sırasıyla iOS 15.5 (iPhone’lar için) ve iPadOS 15.5‘e (iPad’ler için) güncelledi. Yeni güncellemeler büyük bir güncelleme değiller, ancak yine de birkaç yeni özelliği beraberinde getirdiler. iOS 15.5 ve iPad 15.5 ile gelen yenilikler neler yazımızda sıraladık.

Güncellemelerle gelen yeniliklerden biri şu: Cüzdan uygulaması artık Apple Cash müşterilerinin Apple Cash kartlarından para gönderip talep etmelerini sağlıyor. Bir diğer yenilik ise, Apple Podcasts uygulaması, cihazınızda depolanan bölümleri sınırlamak ve eskilerini otomatik olarak silmek için yeni bir ayar sunuyor.

Yukarıdaki yeniliklere ek olarak, ev otomasyonlarının gelen veya çıkan kişiler tarafından tetiklendiğinde başarısız olabileceği bir sorun düzeltildi. Bu yeni sürümde de 25’ten fazla güvenlik düzeltmesi var. Bunların hiçbiri Apple’ın bilgisi dahilinde aktif olarak kullanılmadı, ancak yine de ‘eskisinden daha güvenli’. Mümkün olan en kısa sürede cihazınızı güncellemeyi düşünmelisiniz.

Güncelleme, iPhone veya iPad’iniz tarafından otomatik olarak alınacak ve size bildirim gelecektir. Ancak bildirim almadıysanız, Ayarlar uygulamasını açabilir ve manuel olarak cihazınızı güncelleyebilirsiniz. Yeni güncelleme global’de tüm cihazlara gönderildi.

Paylaş

Yorumdan çık