Apple’ın bu yıl kullanıcılarıyla buluşturduğu iki yeni teknoloji olan Face ID ve Animoji birçok kesimden büyük beğeni alırken bazı eleştiriler de aldı. Apple bu iki yeni özelliği için bugün resmi YouTube kanalında 4 reklam filmi yayınladı.

Apple yeni güvenlik sistemi Face ID’yi tanıtımda büyük bir başarı olarak lanse etti. Face ID çoğu kesim tarafından beğenilse de bu güvenlik sisteminin ne kadar güvenli olduğu tartışmalara neden oldu. Hatta Face ID’nin anne ile oğlunu ayırt edemediği videoyu da sizlerle paylaşmıştık. Tabi bunun yanında bu yeni teknolojinin kendine göre avantajları da var.

Apple Face ID için yayınladığı bir reklamda, face id teknolojisinin sizi makyajlı halinizle ve farklı bakışlarınızla tanıyabildiğine vurgu yapıyor.
Diğer Face ID reklamında ise birazda Android platformundaki rakiplerine gönderme yaparak Face ID’nin karanlık ortamda da çalıştığı belirtiliyor. Face ID, karanlıkta da çalışıyor çünkü iPhone X‘in ön kamerası ortam ışığına ihtiyaç duymayan bir IR nokta haritasına sahip.

Diğer videoda ise Animoji reklamı yapılıyor. Animoji, emojinin rakibi olabilir mi bilmiyoruz ama eğlenceli olduğu kesin.

Paylaş

Yorumdan çık