Apple, bugün resmi sitesinden yaptığı paylaşımda 2022 WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı/Worldwide Developers Conference) etkinliğini 6-10 haziran tarihlerinde gerçekleştireceğini duyurdu. Etkinlik geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda çevrimiçi gerçekleştirilecek.

Apple her yıl Haziran ayında WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) konferansı düzenliyor. Bu konferans geliştirici odaklı olsa da, yeni iOS sürümlerinin tanıtıldığı yer olduğu için tüketiciler için de ilgi çekicidir. Etkinlikte iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS’un yeni sürümleriyle ilgili ayrıntıları öğreneceğiz.

Bu yılki WWDC, 6 Haziran – 10 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. Konferans bir kez daha çevrimiçi formatta gerçekleşecek ve tüm geliştiricilerin katılımı ücretsiz olacak. Apple, şuan 30 milyonun üzerinde bir geliştirici topluluğuna sahip. Dolayısıyla katılımın yoğun olması bekleniyor.

Apple çevrimiçi konferansa ek olarak, geliştiriciler ve öğrenciler için 6 Haziran’da Apple Park’ta özel bir güne ev sahipliği yapacak. Burada açılış konuşmasını ve State of the Union videolarını çevrimiçi toplulukla birlikte izleyecekler. Katılım sınırlı olacak ve katılmak için nasıl başvurulacağına ilişkin ayrıntılar yakında Apple Developer sitesinde ve uygulamasında sunulacak.

Apple, üçüncü yıl için Swift Student Challenge ile kodlamayı seven öğrencileri de destekleyecek. Swift Playgrounds, Swift programlama dilini öğrenmeyi etkileşimli ve eğlenceli hale getiren iPad ve Mac için devrim niteliğinde bir uygulamadır. Bu yılki yarışma için dünyanın dört bir yanından öğrenciler, seçtikleri bir konuda bir Swift Playgrounds uygulama projesi oluşturmaya davet ediliyor ve çalışmalarını 25 Nisan’a kadar gönderebiliyorlar. Daha fazla bilgi için Swift Student Challenge web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık