Apple para iadesi nasıl alınır? Apple para iadesi kaç günde gelir gibi sorularınızı bu yazımızda yanıtlayacağız. App Store üzerinden satın aldığınız ücretli bir oyun veya uygulamayı iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken birkaç basit adım vardır. Daha sonra paranız ödemeyi yaptığınız kanala (kredi kartı, mobil hat, mağaza kredisi vb.) iade edilir.

App Store üzerinden yanlışlıkla satın aldığınız oyun ve uygulamaları 2 ay içerisinde iade edebilirsiniz. Tabi burada belirttiğimiz 2 ay maksimum süredir. Yanlışla yapılan satın almaları iade edebilmeniz için Apple tarafında 2016 yılında reportaproblem.apple.com/ adresi faaliyete girdi. Şimdi gelin App store para iadesi hakkında tüm detaylara geçelim.

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

  • Yandaki App Store para iadesi linkine reportaproblem.apple.com/ tıklayın.
  • Apple Kimliği ve Şifrenizle oturum açın.
  • Açılan sayfada son 2 ayda satın aldığınız oyun ve uygulamaları görebilirsiniz.
  • Para iadesi talebinde bulunmak istediğiniz uygulamanın yanındaki Sorun Bildir butonuna tıklayın.

app store para iadesi sorun bildir

  • Açılan menüde Sorun Seç kısmında Para İadesi seçeneğini seçin. Açıklama kısmına  ingilizce olarak neden para iadesi istediğinizi belirtin ve Gönder butonuna tıklayın.. Buraya basit bir şekilde “I bought by mistake. I want a refund.” (Yanlışlıkla satın aldım. Para iadesi istiyorum.) yazabilirsiniz.

app store para iadesi aciklama

  • Para iadesi talebiniz alınacak ve 48 saat içerisinde güncelleme alacaksınız.

Apple Para İadesi Kaç Günde Gelir?

Yukarıdaki adımları yaparak apple para iadesi talebinde bulunduğunuz zaman işleminiz 48 saat içerisinde güncelleme alacaktır. Para iade talebinizin olumlu veya olumsuz sonuçlandığını yine reportaproblem.apple.com/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Eğer App Store para iade talebiniz olumlu olmuşsa ödeme yönteminiz neyse paranız oraya iade edilir. Mağaza Kredisi ile satın almışsanız 2 gün içerisinde paranız hesabınıza yatar. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi mobil hat ile satın aldığınız uygulamaların para iadesi 60 güne kadar gelmektedir. Kredi kartı ve diğer banka yöntemleriyle satın almalarda para iadesi 30 gün içinde hesabınıza yatar.

Burada belirtmiş olduğumuz süreler maksimum sürelerdir. 48 saat içerisinde iade talebiniz olumlu sonuçlanmışsa, mobil hat ve kredi kartı ödemeleri 15 gün içerisinde genellikle hesaba yatmaktadır.

NOT:Para iade talebinde bulunmadan önce satın almış olduğunuz oyun veya uygulamaları telefonunuzdan veya tabletinizden silmenize gerek yoktur. 48 saat sonra olumlu sonuç alırsanız, oyun ve uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak güncelleme geldikten sonra oyun/uygulama çalışmayacaktır.

Paylaş.

1 Yorum

Yorum Yap