iPhone ve iPad’e yüklemiş olduğunuz uygulamaların yeni sürümleri yayınlandığı zaman bunların otomatik olarak güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik güncellemelerin sadece wifi ağına bağlıyken gerçekleşmesini sağlayabilir veya hücresel veriyi kullanabilirsiniz. Ve yine app store otomatik güncellemeleri kapatabilirsiniz.

Telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamalar sürekli güncellenmekte ve yeni özelliklere kavuşmaktadır. Eğer uygulamalarınızın yeni sürümleri çıktığı zaman otomatik olarak güncellenmesini istiyorsanız bunu küçük bir ayarla yapabilirsiniz.

App Store Otomatik Güncelleme Açma

  • Ayarlar > ADINIZ > iTunes ve App Store yolunu izleyin.
  • Güncellemeler seçeneğini aktif hale getirin. Böylece oyun ve uygulamalarınız için yeni bir güncelleme geldiği zaman otomatik olarak güncellemeniz yapılacaktır.

app store otomatik guncelleme

  • Aynı sayfa üzerinde bulunan “Hücrecel Veri’yi Kullan” seçeneğini seçerseniz güncellemeler 150 MB’dan küçükse mobil veriniz kullanılarak güncelleme yapılır. Bu seçeneği pasif hale getirirseniz sadece Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzda otomatik güncelleme yapılacaktır.

App Store otomatik güncellemeleri kapatmak istiyorsanız yukarıdaki adımları izleyip Güncellemeler seçeneği pasif hale getirmeniz yeterlidir.

Otomatik İndirmeler sekmesi altında yer alan Müzik, Uygulamalar, Kitaplar ve Sesli Kitaplar seçeneklerini aktif hale getirmeniz durumunda, cihazınıza bir uygulama/oyun indirmeniz veya satın almanız durumunda diğer aygıtlarınıza da bu uygulama/oyun otomatik olarak indirilir.

Paylaş

Yorumdan çık