Mobil cihazlarda en önemli konulardan biri gizliliktir. Fotoğraflarımız, sosyal medya hesaplarımız, telefon rehberimiz, smslerimiz bizim kişisel bilgilerimizi içerir ve bunlara bizden başka kimsenin erişmesini istemeyiz. Bu yazımızda sizlere çok başarılı bir şifre koyma uygulamasını tanıtacağız.

Hexlock uygulaması android cihazlar için geliştirilmiş ve işini çok iyi yapan bir şifreleme (applock) uygulamasıdır. Hexlock, Rehber, Aramalar, Sms, Whatsapp, Fotoğraflar, Videolar ve diğer tüm uygulamalara şifre koymamızı sağlıyor. Hem de sadece istediğimiz uygulamalara. Uygulama içinde listelenen uygulamalardan sms, rehber, galeri, whatsapp gibi istediğimiz uygulamaları seçerek sadece bu uygulamalara şifre koyabiliyorsunuz. Yani her uygulamaya değil sadece bizim istediğimiz uygulamalara şifre koyuluyor.

hexlock_uygulamalar

Hexlock uygulaması ile telefon rehberi, aramalar, sms, email, fotoğraflar, galeri, videolar, oyunlar, dosyalar, ayarlar, google play store, youtube, kamera, not, whatsapp, facebook, messenger ve telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamalara şifre koyabilirsiniz.

Hexlock uygulamasında Home (Ev), Work (İş), School(Okul) şeklinde farklı profiller oluşturabiliyorsunuz. Ve her profil için farklı uygulamalara şifre koyabiliyorsunuz. Böylece evdeyken farklı uygulamalara, işteyken farklı uygulamalara girişleri şifreleyebiliyorsunuz. Birde Off seçeneği bulunuyor. Off seçeneğinde şifreleme pasif hale geliyor.

Uygulamada dört haneli bir şifre belirleyebilir veya Pattern (Çizim) şifresi koyabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda parmakizi okuma sensörü varsa parmak izi ile de şifre oluşturabilirsiniz. Bir uygulamaya şifre koyduğunuz zaman o uygulamayı açmak istediğinizde karşınıza şifre paneli açılıyor eğer doğru şifre girilmezse uygulama açılmıyor.

hexlock_parmakizi

Oldukça pratik ve güvenli olan Hexlock uygulaması ücretsizdir. Aşağıdaki bağlantıdan Hexlock uygulamasını indirebilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık