Polisiye ve dedektiflik oyunlarını sevenler için Android ve iOS platformunun en iyi polisiye oyunlarını bir araya getirdik. Hiçbir suç kusursuz değildir! Kendinizi bir suç uzmanı gibi hissettirecek, farklı özelliklere ve oyun yapısına sahip en iyi polisiye oyunları yazımızda!

En iyi polisiye oyunları yazımızda, her biri farklı bir senaryoya ve farklı bir türe ait polisiye ve dedektif oyunlarını bir araya getirmeye çalıştık. Bu polisiye oyunlarında, yüzlerce suç mahallini araştıracak, ipuçlarını bulup laboratuvar ortamında inceleyecek, tanık ve şüphelileri sorguya çekip suçluların hak ettiği cezayı almasını sağlayacaksınız.

İşte en iyi 10 polisiye oyunu!

1. Who Is The Killer? Episode I


Who Is The Killer? Episode I, Sherlock Holmes geleneğinde klasik İngiliz dedektif kurallarına dayanmaktadır. Gizemli arka plan hikayesi ve atmosferik müziği ile bu oyun düşünmek isteyenler için nefes kesici bir polisiye oyunudur. Oyunda tahmin edebileceğiniz gibi bir katil var ve bu katili durdurmak için ipuçlarını kullanmanız gerekiyor.

Who Is The Killer? Episode I İndir Android | iOS

2. Criminal Case

criminal case

Pretty Simple tarafından geliştirilen Criminal Case oyunu mobil platformda en çok oynanan polisiye oyunlarının başında gelmektedir. Geliştiricinin ayrıca 4 farklı polisiye oyunu daha bulunmaktadır. Cinayet vakalarını çözmeye çalıştığınız bu macera ve gizli nesne oyununda, ipuçlarını bulmak için suç mahallerini araştır, şüphelileri sorgula ve katilleri yakalamak için bulguları analiz et. Criminal Case oyunun Android platformunda 100 milyondan fazla indirildiğinin altını çizelim.

Criminal Case İndir Android | iOS

3. VR Noir


VR Noir, sinematik görselleri ve sanal gerçeklik özelliği ile diğer polisiye oyunlarından ayrılıyor. Başarılı görselleri sayesinde kendinizi hikayenin içinde hissediyorsunuz. Eğer VR gözlüğünüz varsa bu oyun tam da aradığınız polisiye oyunudur.

VR Noir İndir Android | iOS

4. Recontact Istanbul:Eyes Of Sky


Recontact Istanbul:Eyes Of Sky oyunu Türk yapımı ve İstanbul’da geçen bir polisiye oyunudur. Eyes Of Sky, dünyanın ilk sinematografik mobil oyunudur. Oyun  interaktif sinema deneyimi sunmaktadır. Oyunda sinema sanatçısı Fikret Kuşkan, Başkomiser Ersin karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Recontact Istanbul:Eyes Of Sky İndir Android | iOS

5. Dedektif Hikayesi: Jack’in Vakası – Gizli nesneler

dedektif hikayesi

Dedektif Hikayesi: Jack’in Vakası oyunu gerçek olaylara dayanıyor. Hikaye Philadelphia’da birkaç yıl önce meydana gelen olayları anlatıyor. Oyunda kendisine “Jack” adını veren yabancı, bir adamın hayatını kurtarmak için sadece bir saatin olduğunu söyledi ve sana tek bir ipucu verdi.

Dedektif Hikayesi: Jack’in Vakası İndir Android

6. CSI: Hidden Crimes

Başarılı mobil oyunlarıyla bilinen Ubisoft tarafından geliştirilen CSI: Hidden Crimes, keyifli bir detektiflik oyunu. Maalesef oyunun Türkçe dil desteği bulunmuyor. Ancak oyunla birlikte yabancı kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.

CSI: Hidden Crimes İndir Android | iOS

7. Murder in the Alps


Murder in the Alps, sürekleyici ve bağımlılık yapacak kadar iyi bir polisiye oyunu. Bu oyun da CSI: Hidden Crimes gibi İngilizce. 1930’ların otantik atmosferinde Alp’lerde bir dağ otelinde gizemli suçları çözmeye çalışıyorsunuz. Farklı karakterleri ve senaryosuyla polisiye roman tadında başarılı bir dedektif oyunu.

Murder in the Alps İndir Android | iOS

8. Agent Alice

agent alice

Özel Ajan Agent Alice Wallace’la, gizli ipuçlarını bulup yeteneklerinizi kullanarak işlenen suçların arkasında saklanan gerçekleri ortaya çıkarın. Bu oyunda suç, gizem ve romantizm birarada.

Agent Alice İndir Android | iOS

9. Cinayet Dosyası

cinayet dosyasi

Adında da anlaşıldığı gibi bu oyunda işlenen cinayetleri aydınlığa kavuşturmaya çalışıyorsunuz. Oyun Pegi 16, yani 16 yaş ve üzeri için uygundur. Bu oyunda da diğer polisiye oyunlarında olduğu gibi ipuçlarını bir araya getirerek suçluyu bulmaya çalışıyorsunuz.

Cinayet Dosyası İndir Android

10. Enigma Express – A Hidden Object Mystery


Bir dizi gizemli cinayet ve soygunun ardından suçluları yakalamak için Dedektif Hannah Dakota’ya katılıyor ve dünyayı geziyorsunuz. Sürükleyici ve eğlenceli grafikleriyle Enigma Express eğlenceli bir polisiye oyunu diyebiliriz.

Enigma Express – A Hidden Object Mystery İndir Android | iOS

Paylaş

Yorumdan çık