Telefonumuza yüklediğimiz oyun ve uygulamalar çeşitli bilgileri sunmak için mesaj benzeri bildirimler gönderirler. Bu uygulama bildirimleri kimi zaman gerekli olurken bazen gereksiz ve zamansız gelmesi insanın canını sıkabiliyor. Telefonumuzdaki uygulama ve oyun sayısı arttıkça zamanla bu bildirimlerin sayısı artıyor. Sizde eğer bazı uygulama bildirimlerinizi engellemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Sırasıyla android, ios ve windows phone için uygulama bildirimi kapatmayı anlatacağız.

Android telefonunuzda yer alan bir oyunun veya uygulamanın bildirimini kapatmak için Ayarlar>Uygulamalar sekmesine gelin. Burada bildirimini kapatmak istediğiniz uygulamayı seçin. Ardından gelen ekranda “Bildirimleri göster” seçeneğindeki tiki kaldırarak pasif hale getirin. Bu işlemi yaptıktan sonra uygulama bildirimi kapanmış olacaktır. Uygulama bildirimi kapatmak nasıl yapılır daha iyi anlamanız için aşağıdaki resimden kontrol edebilirsiniz.

bildirim-kapatma

 

IOS işletim sistemi ile çalışan iPhone ve iPad cihazlarımızda uygulama bildirimlerini kapatmak için Ayarlar>Bildirim Merkezi sekmesini açın. Burada listelenen uygulamalar içinde bildirimini kapatmak istediğiniz uygulamayı seçin. Seçtiğiniz uygulama için uyarı stili penceresi açılacaktır. Burada “Yok” seçeneğini seçerseniz artık uygulama bildirimi almazsınız.

Windows Phone telefonlarda uygulama bildirimini kapatmak için Ayarlar>Bildirimler+İşlemler sekmesine gelin ve bildirimini kapatmak istediğiniz uygulamayı seçin. Açılan ekranda İşlem Merkezinde Göster seçeneğini pasif konuma getirin.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık