iOS 14 güncellemesiyle iPhone 8 ve üzeri modellere, telefonun arkasına çift dokunarak ekran görüntüsü alma özeliği geldi. Peki aynı şeyi Android telefonlarda yapmak mümkün mü? EVET. xda-developers.com sitesinde geliştirilen android uygulama sayesinde Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, OnePlus vb. android telefonların arkasına çift dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Mobil işletim sistemleri her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkıyorlar. Apple’ın iOS 14 ile getirdiği en güzel özelliklerden biri hiç kuşkusuz telefonun arkasına dokunarak ekran görüntüsü alma özelliği oldu. Şimdiyse geliştirilen güzel bir uygulama sayesinde Android telefonlarda telefonun arkasına çift dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Tap, tap adı verilen bu uygulama sayesinde telefonun arkasına dokunarak ss alma ve diğer bazı şeyleri yapabilirsiniz.

Telefonun Arkasına Çift Dokunarak Ekran Görüntüsü Alma

  • Buradaki bağlantıya tıklayarak xda-developers sitesinden Tap, tap uygulamasını indirin.
  • Tap, tap uygulamasını açın ve Double Tap Actions (Çift Dokunma Eylemi) seçeneğine Screenshot (Ekran görüntüsü) eylemini ekleyin.

telefonun arkasina cift dokunarak ekran goruntusu alma

  • Artık telefonun arkasına üst üste iki kez dokunduğunuzda (tıklattığınızda) ekran resmi çekilecektir.

Telefonun arkasına çift dokunma dediğimiz, aslında telefonun arkasına iki kez üst üste tıklatma hareketi yapmanızdır. XDA-developers sitesindeki yorumlardan yola çıkarsak Tap tap uygulaması şuan, Samsung, Xiaomi, Google Pixel, OnePlus, Huawei, Sony gibi bütün android marka telefonlarda sorunsuz çalışıyor ve telefonun arkasına dokunarak ekran görüntüsü almayı kusursuzca gerçekleştiriyor.

Tap tap uygulamasıyla ayrıca, ekranın arkasına dokunma hareketine alarmı kapatma veya erteleme gibi eylemlerde ayarlayabilirsiniz.

Uygulama şuan beta aşamasında olduğu için Google Play Store’de yer almıyor ancak yakın zamanda uygulama markette yerini alacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık