Anasayfa BLOG Android Telefonda Sesle Mesaj Yazma

Android Telefonda Sesle Mesaj Yazma

3

Araç kullanırken, eliniz meşgulken veya konuşarak mesaj yazmak istediğiniz zaman sesle mesaj yazabilirsiniz. Android telefonların klavyesinde bulunan mikrofon özelliği sayesinde konuşarak mesaj yazabilirsiniz. Sesle mesaj yazma özelliğini, sms, whatsapp, messenger ve diğer mesajlaşma uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Sesle mesaj yazmak için her hangi bir ön ayar yapmanıza gerek yoktur. Kullandığınız mesajlaşma uygulamasını açın. Uygulamada mesaj kısmına dokunun ve açılan klavyede “Boşluk” tuşunun yanındaki simgeye dokunun ve basılı tutun.

sesle-mesaj-yazma-ayar

Açılan küçük menüden “Mikrofon” simgesini seçin.

sesle-mesaj-yazma-mikrofon

Mikrofon simgesini seçtiğiniz zaman Google’ın mikrofon özelliği açılacak ve konuştuğunuzda bunlar kelimelere dökülüp yazılacaktır.

sesle-mesaj-yazma

Yukarıda anlattığımız gibi mikrofon simgesini seçtiğiniz zaman artık varsayılan olarak Boşluk tuşunun yanında mikrofon simgesi olacaktır. Konuşarak mesaj yazmak istediğinizde artık tek yapmanız gereken mikrofon simgesine dokunmaktır.

Sesle mesaj yazma özelliği, whatsapp’da ve messenger’de bulunan ses gönderme butonundan farklıdır. Sesle mesaj yazdığınız zaman sesiniz kelimelere dökülüp mesaj olarak gönderilir.

Eğer yukarıda anlatmış olduğumuz yöntem sizin telefonunuzda olmuyorsa eski bir android sürümü kullanıyor olabilirsiniz. Bunun için Google’ın android cihazlar için geliştirmiş olduğu Google Klavye uygulamasını kullanabilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz