Samsung, Huawei, LG, Xiaomi, Sony, Oppo, Casper gibi android telefonlarda yer alan Google Play Store‘nin ayarlar bölümünden uygulamaların otomatik güncellenmesini sağlayabilir veya otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz. Google Play Store’de yer alan Ayarlardan tüm uygulamalar için otomatik güncellemeyi kapatabilir, güncellemek istediğiniz uygulamaları manuel olarak güncelleyebilirsiniz.

Google Play Store, kullanıcılara kolaylık ve güvenlik sağlamak için uygulamaların otomatik olarak güncellenmesi için seçenekler sunmaktadır. Otomatik güncellemenin, mobil veri kullanılırken veya wifi ağına bağlıyken yapılmasını ayarlayabileceğiniz gibi otomatik güncellemeyi kapatarak, güncellemeleri manuel olarak yapabilirsiniz. Otomatik güncellemeyi kapattıktan sonra dilediğiniz uygulamaları tek tek güncelleyebilirsiniz. Gelin şimdi otomatik güncelleme kapatma nasıl yapılır detaylı olarak anlatalım.

Google Play Store Otomatik Güncelleme Kapatma

  • Google Play Store’yi açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun.
  • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Uygulamaları Otomatik Güncelle seçeneğine dokunun.
  • Açılan menüden “Uygulamaları otomatik olarak güncelleme” seçeneğini seçerek otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz.

google play store otomatik guncelleme kapatma

Aynı menüde yer alan “Yalnızca kablosuz ağ üzerinden” seçeneğini seçerseniz, bir wi-fi ağına bağlandığınız zaman uygulamalar otomatik olarak güncellenir. “Herhangi bir ağ üzerinden” seçeneğini seçerseniz, wifi veya mobil veri kullanırken uygulamalarınız güncellenir. Bu seçeneği seçmenizi önermiyoruz çünkü, uygulama ve oyun güncellemeleri büyük boyutlarda olabilir ve internet kotanızı hızlıca bitirebilir.

Uygulamaları Tek Tek Güncelleme

  • Google Play Store’yi açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun.
  • Açılan menüden Uygulamalarım ve Oyunlarım seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda güncellemeniz gereken uygulamaları görebilir, Güncelle butonuna dokunarak uygulamayı güncelleyebilirsiniz.

android uygulama guncelleme

Uygulama güncelleme hakkında sorun yaşıyorsanız bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık