Akıllı telefonu akıllı kılan telefonda bulunan uygulamalardır. Akıllı telefonunuzdan tam anlamıyla faydalanmak için telefonunuzda bazı uygulamaların olması gerekmektedir. Eğer telefonunuzda bu uygulamalar yoksa akıllı telefonunuzun olmasına gerek yoktur diyebiliriz. Android telefonlar için olmazsa olmaz 20 uygulamayı teloji.com olarak derledik. Bu uygulamaların haricinde kendi ihtiyacınıza göre diğer uygulamaları da indirebilirsiniz. Yazımızda yer alan tüm android uygulamarı indirme linklerine tıklayarak Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

En İyi 20 Android Uygulama

 

1. Chrome Tarayıcı

chrome

Masaüstü ve Laptop bilgisayarlarımızda alışkın olduğumuz Chrome internet tarayıcını Android telefonlarımızda da kullanabiliriz. Hız ve veri tasarrufu sağlayan Chrome tarayıcı ile android cihazımızı senkronize edebiliriz. Chrome tarayıcının sesli arama özelliği sayesinde yolda olduğumuz zaman daha rahat ve hızlı bir şekilde arama yapabiliriz.

Android Chrome uygulaması indir.

 

2. Facebook

facebook

Sosyal ağların başında gelen Facebook‘u android uygulaması ile akıllı telefonlarda kullanabilirsiniz. Bilgisayarda yapabileceğiniz tüm işlemleri android facebook uygulaması ile de yapabilirsiniz.

Android Facebook uygulaması indir.

 

3. Messenger

messenger

Android Messenger uygulaması Facebook arkadaşlarınız ile kolayca mesajlaşıp, sesli arama yapmanızı sağlar. Messenger uygulamasını kullanan diğer arkadaşlarınızı ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Messenger uygulaması ile hangi arkadaşınızın online olduğunu görebilirsiniz.

Android Messenger uygulaması indir.

 

4. Whatsapp Messenger

whatsapp

Whatsapp Messenger en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp ile telefon rehberinizde bulunan kişilere mesaj gönderebilir, sesli arama yapabilir, fotoğraf/video/konum bilgilerinizi gönderebilirsiniz. Whatsapp Messenger ilk yıl için ücretsizdir. Diğer yıllar için senede 0.99$ ücreti vardır.

Whatsapp Messenger android uygulaması indir.

 

5. Instagram

instagram

Instagram en popüler fotoğraf paylaşım ağlarından biridir. Instagram uygulaması ile fotoğraflarınızı paylaşabilir, beğendiğiniz kişileri ve arkadaşlarınızı takip edebilirsiniz.

Instagram android uygulaması indir.

 

6. Twitter

twitter

Twitter en popüler sosyal ağlardan biridir. Twitter android uygulaması ile twitter hesabınıza bağlanabilir ve tüm işlemlerinizi android cihazınızdan yapabilirsiniz.

Twitter android uygulaması indir.

 

7. Swarm

swarm

Swarm en popüler ve işini en iyi yapan Check-in yer bildirim uygulamasıdır. Swarm ile bulunduğunuz yerde yer bildirimi yapabilir, sizinle aynı mekanda bulunan kişileri görebilirsiniz. Swarm uygulamasında sizinle aynı mekanda olan kişilere arkadaşlık isteği gönderebilir, onları takibe alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.

Swarm android uygulaması indir.

 

8. Tango

tango

Tango öncelikli olarak görüntülü arama yapmayı sağlayan ücretsiz bir android uygulamasıdır. Tango ile görüntülü arama yapabileceğiniz gibi arkadaşlarınıza mesaj gönderebilir, fotoğraflarınızı paylaşabilir ve çevrenizde bulunan insanlarla tanışabilirsiniz.

Tango android uygulaması indir.

 

9. Youtube

youtube

Youtube.com’un android uygulaması sayesinde videoları daha rahat ve kullanışlı bir şekilde android cihazlarınızdan izleyebilirsiniz.

Youtube android uygulaması indir.

 

10. Clean Master

clean-master

Clean Master uygulaması telefonunuzda biriken gereksiz dosyaları temizlemenizi ve android telefonunuzu daha verimli ve hızlı kullanmanızı sağlar. İşini gayet iyi yapan Clean Master telefonunuzda biriken gereksiz dosyaları siler ve telefonunuzun hafızasında yer açar. Uygulama içinde ayrıca oyunları daha hızlı açmanızı sağlayacak hızlandırıcılar bulunmaktadır.

Clean Master android uygulaması indir.

 

11.  Retrica

retrica

Retrica en popüler android fotoğraf uygulamalarından biridir. Retrica uygulaması içinde yer alan birçok filtre sayesinde daha güzel fotoğraf çekebilir ve sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Retrica uygulaması android cihazlar için ücretsizdir ancak tüm filtre özelliklerini açmak için ücret ödemeniz gerekmektedir.

Retrica android uygulaması indir.

 

12. Yandex Navigasyon

yandex-navigasyon

Yandex Navigasyon android için geliştirilen en başarılı navigasyon uygulamalarından biridir. Ücretsiz olan Yandex Navigasyon uygulaması ile akıllı telefonunuz bir navigasyon cihazı görevi görecektir. Artık adres sormaya gerek kalmadı gideceğiniz yeri yazın ve yandex navigasyon sizi götürsün. Yandex Navigasyon sesli olarak yol tarifi yaptığı gibi kalan yol miktarını ve ne kadar sürede yetişeceğiniz gibi bilgileri de ekranın da paylaşmaktadır.

Yandex Navigasyon android uygulaması indir.

 

13.  Apk Installer

apk-installer

Apk Installer apk dosyalarını telefonunuza kurmaya yarar. Apk android için geliştirilmiş oyun ve uygulamaların uzantılarıdır. Google Play dışından oyun ve uygulamaları apk olarak indirebilir ve daha sonra Apk Installer uygulaması ile telefonunuza kurabilirsiniz.

Apk Installer android uygulaması indir.

 

14. Puffin Browser Free

puffin-free

Puffin android cihazlar için geliştirilmiş bir internet tarayıcıdır. Puffin Browser’ın en önemli özelliği Flash’ı desteklemesidir. Bildiğiniz gibi android Flash’ı hala desteklememektedir. Ancak Puffin Browser sayesinde Flash gerektiren internet sitelerini açabilirsiniz.

Puffin Browser Free android uygulaması indir.

 

15. El Feneri – Tiny Flashlight

el-feneri

El Feneri uygulaması ile android cep telefonunuzu bir el feneri olarak kullanabilirsiniz. El Feneri uygulaması telefonunuzun flaşını açar ve karanlıkta size ışık sunar. Android 5 Lollipop ile el feneri uygulaması gelse de güncelleme almamış olan cihazlar için kesinlikle olması gereken bir uygulama.

El Feneri android uygulaması indir.

 

16. Google Play Gazetelik

google-play-gazetelik

Google Play Gazetelik uygulaması tüm gazeteleri bir arada toplayan android uygulamasıdır. Google tarafından geliştirilen bu uygulama sayesinde tüm gazeteleri takip edebilirsiniz. Google Play Gazetelik uygulaması içinde yer alan kategoriler sayesinde ilgilendiğiniz konular hakkındaki haberlere en pratik şekilde ulaşabilirsiniz.

Google Play Gazetelik android uygulaması indir.

 

17. Google Çeviri

google-ceviri

Google Çeviri uygulaması ile akıllı telefonunuzda internet bağlantısı gerekmeden çeviri yapabilirsiniz. Google Çeviri uygulaması 90 dil arasında çeviri yapabilmektedir. İsterseniz siz konuşun Google Çeviri çevirsin. İş, okul ortamında ve seyahatlerinizde  işinize oldukça yarayacak bir uygulama.

Google Çeviri android uygulaması indir.

 

18. TrackID

tranckid

TrackID uygulaması müzik severlerin vazgeçemeyeceği başarılı bir android uygulamasıdır. Arabada, televizyonda, radyoda veya dışarıda dinlediğiniz bir şarkının adını mı öğrenmek istiyorsunuz hemen TrackId uygulamasını açın ve birkaç saniye şarkıyı dinletin. TrackId dinlediğiniz şarkının adını, sanatçıyı, albümü, sanatçının diğer albümlerini vb. bilgileri size sunar. Arama geçmişini saklar ve youtube, fizy gibi linklerini size sunar.

TrackId android uygulaması indir.

 

19. Skyscanner

skyscanner

Skyscanner android uygulaması ile en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz. Seyahat edenlerin telefonunda bulunması gereken uygulamalardan biri.

Skyscanner android uygulaması indir.

 

20. Booking.com

booking

Booking.com otel sitesinin android uygulaması ile akıllı telefonunuzdan dünyanın her yerindeki otelleri arayabilir ve güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz. Otel rezervasyonu yapmadan önce Booking uygulamasında arama yapmanızı öneriyoruz.

Booking.com android uygulaması indir.

 

Android için hazırladığımız en iyi 20 uygulama listesi burada bitti. Ancak unutmayın android için geliştirilen daha binlerce başarılı uygulama bulunmakta. Bu listeyi daha da uzatabilirdik, sizde yorum bölümünden beğendiğiniz uygulamaları paylaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık