Android işletim sistemi kullanan Samsung, HTC, LG, Sonny, Huwaii ve diğer markalarda sürüm yükseltme işlemi aynı şekilde yapılmaktadır.

Android sürüm yükseltme işlemi yapabilmek için telefon üreticisinin sizin telefon modeliniz için sürüm güncellemesi yapmış olması gerekmektedir. Eğer telefon modelinizde bir sürüm güncellemesi varsa telefonunuzun Ayarlar>Telefon Hakkında>Yazılım Güncelleme>Sistem kısmından güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

sürüm_yükseltme

Sürüm yükseltme işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Sürüm güncellemeleri yüksek miktarda veri transferi yapacağı için wifi üzerinden internete bağlanmanızı tavsiye ediyoruz. Android sürüm yükseltme işlemine başlamadan önce telefon bataryanız en az %50 seviyesinde olmalıdır. Bu şartları sağladıktan sonra sürüm güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.

Android sürüm yükseltme işlemi sonrasında telefon performansında yükselme, var olan hatalarda düzelme ve yeni  özellikleri kullanma gibi faydalar sağlanacaktır.

Android cihazınızı en son sürüme güncellediğinizi kontol etmek için yine Ayarlar>Telefon Hakkında>Yazılım Güncelleme>Sistem yolunu izleyebilirsiniz.

en-son-sistem

 

Aynı işlemleri android tabletleriniz için de yapabilirsiniz. Bu işlemler ile tabletinizin android sürümünü güncelleyebilirsiniz.

Paylaş.

1 Yorum

Bir yorum yap...