Android oyun ve uygulamaları bilgisayarınıza yükleyebilir ve bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Android oyunları bilgisayarda oynayabilmeyi sağlayan en başarılı emülatör programı BlueStacks programıdır. BlueStacks programı ile gmail hesabınızla Google Play’den uygulama ve oyun indirebileceğiniz gibi apk dosyalarını da yükleyebilirsiniz.

BlueStacks Kullanımı

BlueStacks programını buraya tıklayarak yapımcı sitesinden ücretsiz olarak indirin. İndirdiğiniz programı bilgisayarınıza gerekli izinleri verip kurduğunuz zaman masaüstünüze Start BlueStacks ve Apps kısayolları kurulacaktır. Start BleuStacks’ı kullanarak istediğiniz oyun ve uygulamayı indirebilirsiniz. BlueStacks’ın en iyi yönlerinden biride telefonunuzun android versiyonu ile uyumlu olmayan oyun ve uygulamaları bilgisayarınız üzerinden çalıştırabiliyor olmanızdır. Mesela Periscope uygulamasını veya Clash of Clans‘ı BlueStacks programı sayesinde bilgisayarınızdan çalıştırabilirsiniz.

bluestacks_clash_of_clans

BlueStacks programını çalıştırdığınız zaman aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Ekranın sol üst köşesindeki arama simgesine tıklayarak istediğiniz oyun ve uygulamayı arayıp indirebilirsiniz.

bluestacks-app-player

Bilgisayarınızın masaüstünde bulunan Apps kısayolunu kullanarak indirmiş olduğunuz uygulama ve oyunları açabilirsiniz.

Başka sitelerden indirdiğiniz apk‘ları yüklemek için tek yapmanız gereken apk dosyasını tutup Start BleuStacks üzerine sürüklemeniz yeterlidir.

Yaşadığınız soruları yorum kısmından yazabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Paylaş

Yorumdan çık