Ana sayfa BLOG Android Nougat’ta Yazı Boyutu Ayarlama

Android Nougat’ta Yazı Boyutu Ayarlama

0

Android’in yeni sürümü Nougat güncellemesi yavaşta olsa dağıtılmaya başladı. Android Nougat güncellemesi alan telefonlarda kullanıcıların şikayet ettiği konulardan biri yazı boyutunun küçük olması. Bu yazımızda yazı boyutunu büyütmeyi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Android Nougat işletim sistemi biraz daha minimal bir yapıya sahip. Aynı şekilde mesajlarda, epostalarda yazı boyutu küçük oluyor ve kullanıcılar yazıları okumakta zorlanıyor. Varsayılan olarak Nougat’ta yazı boyutu küçük olsa da Ayarlar bölümünden yazı boyutu değiştirilebiliyor.

Android Nougat işletim sistemine sahip telefonlarda yazı boyutunu değiştirmek için:

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Ekran seçeneğini seçin.
  • Ekran Yakınlaştırma ve Yazı Tipi (Ekrn yknlştrma ve yzi tpi) seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda “Yazı Tipi Boyutu” altında yer alan sürgüyü sağa doğru çekerek yazı tipini dilediğiniz kadar büyütebilirsiniz. Ekranın üst kısmında bulunan pencerede yaptığınız değişikliklerin ön izlemesini görebilirsiniz.

android nougat yazi boyutu ayarlama 1

Yazı Tipi Boyutunu, büyüttüğünüz zaman artık mesaj, eposta, internet sitelerindeki yazılar, uygulama isimleri ve diğer her yerde bulunan yazıların boyutu büyüyecektir.

Aynı sayfada yer alan “Ekranı Yakınlaştırma” seçeneğini Büyük olarak seçmeniz durumunda hem uygulama simgeleri büyüyecek hemde yazılar büyüyecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın