Android 5.0 Lollipop güncellemesi birçok telefona erken geldi. Ancak 5.0 güncellemesi pili fazla kullanma ve Ram yönetimi gibi sorunlar çıkardı. Bunun üzerine güncelleme alan modeller 5.0.2 güncellemesi yaparak bu durumu aştılar. Google 5.1 güncellemesini hazır durumu getirdi.

Samsung, HTC, LG, Sony, Asus, Nexus, Lenovo gibi markaların Android Lollipop güncellemesi alan ve güncelleme alacak cihazlarını bu yazımızda sizler için derledik. Konumuz sürekli güncel olacak ve yeni güncellemeleri konumuz üzerinden paylaşacağız.

 

Samsung Lollipop Güncellemesi Alan Telefonlar

En çok tercih edilen android sistemli marka olan Samsung’un güncelleme alacak modelleri sabırsızlıkla bekleniyordu. Samsung ilk etapda Galaxy Note 4, Galaxy S5, Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 modellerinde Lollipop 5.0 güncellemesi yaptı. Piyasaya yeni sürdüğü Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modelleri zaten Lollipop 5.0.2 olarak satışa sunulmuştu.

Samsung Lollipop Güncellemesi Alacak Telefonlar

Samsung üst segment telefonlarında Lollipop güncellemesini erken yapmasına rağmen birçok samsung kullanıcısını hayal kırıklığına uğrattı. Orta ve alt segment telefonlara Lollipop güncellemesi gelmeyecek gibi görünüyor. Galaxy A7, Galaxy A5 ve Galaxy Alpha modelleri için Nisan Sonu veya Mayıs ayında Lollipop güncellemesi yapacağı tahmin ediliyor.

 

Sony Xperia Lollipop Güncellemesi Alan Telefonlar

Sony, Lollipop güncellemesinde hızlı davranan markalardan biri diyebiliriz. Üst segmentte yer alan Z modelleri için Lollipop güncellemesi yaptı. Sony, Xperia Z3Xperia Z3 Compact,  Xperia Z3 Tablet CompactXperia Z2Xperia Z2 Tablet Compact ve Xperia Z1 modelleri için Android 5.0.2 Lollipop güncellerini tamamladı.

Sony Xperia Lollipop Güncellemesi Alacak Telefonlar

Sony Xperia Z serisi modellerine Lollipop güncellemesi yaptı. Ancak orta ve alt segment için henüz bir lollipop güncellemesi yapılacak gibi gözükmüyor.

 

HTC Lollipop Güncellemesi Alan Telefonlar

Lollipop güncellemesinde hızlı davranan HTC, One M8, One M7, HTC Desire Eye ve Desire 816 android 5.0.1 Lollipop güncellemesi alan ilk modeller oldu.

HTC Lollipop Güncellemesi Alacak Telefonlar

One Max, Desire 820, One M8 Mini, One E8 Çin sürümü, One E8 Eye, Desire 510, Desire 610, Desire 820s ve HTC One Mini modelleri Nisan/Mayıs aylarından Lollipop güncellemesi alacaklar.

 

LG Lollipop Güncellemesi Alan Telefonlar

LG’nin amiral gemisi olan LG G3 modeli lollipop güncellemesi aldı.

LG Lollipop Güncellemesi Alacak Telefonlar

LG G Pro 2 modelli bazı bölgelerde android 5.0.1 güncellemesi almaya başladı. Mayıs ayına kadar tüm bölgelerde güncellemenin tamamlanması bekleniyor.

 

Lenovo Lollipop Güncellemesi Alacak Telefonlar

Lenovo modelleri için henüz lollipop güncellemesi yapılmadı. 2015’in ikinci çeyreğinde yapılacağı planlanan güncelleme ile A5000, A6000, P70-A, S90-A, Vibe X2, Vibe Z2,Vibe Z2 Pro modelleri android lollipop güncellemesi ile tanışacaklar.

 

Asus Lollipop Güncellemesi Alacak Telefonlar

Asus tarafından yapılan açıklamalara göre Asus Zenfone 4Asus Zenfone 5, Asus Zenfone 6 modelleri Nisan/Mayıs ayında lollipop güncellemesi alacaklar.

 

Nexus Lollipop Güncellemesi Alan Telefonlar

Google’ın kendi markası olan Nexus telefonlar Lollipop güncellemesini en erken alan telefonlar oldu. Nexus cihazlar android 5.1 güncellemesi almış durumdalar.

 

Paylaş.

Yorum Yap