Android telefonunuzda bulunan oyun ve uygulamaların ikonlarından sıkıldınız mı? Uygulama ikonlarını değiştirmek mi istiyorsunuz? İşte tamda bunun için geliştirilmiş çok başarılı bir uygulamayı sizlere tanıtacağız. Awesome icons uygulaması, android telefonlarda bulunan ikonları değiştirmeye yarıyor.

Awesome icons uygulaması Momo apps tarafından geliştirilen ücretsiz bir ikon değiştirme uygulamasıdır. Android 4.0 ve üstü versiyon kullanan android telefon ve tabletlerle uyumlu olan uygulama, ikon değiştirme işini oldukça başarılı bir şekilde yapıyor. Birçok ücretsiz ikon paketini indirip kullanabileceğiniz gibi telefonun kamerasıyla çektiğiniz bir fotoğrafı da uygulama ikonu olarak kullanabilirsiniz.

Awesome icons uygulaması aslında içeriğinde ikon paketleri yani simgeleri barındırmıyor. Ancak uygulama üzerinden ikon paketlerini ücretsiz olarak indirebiliyor ve dilediğiniz ikon paketinin simgesini dilediğiniz uygulama için kullanabiliyorsunuz.

Android Telefonda İkon Değiştirme

  • Uygulamanın açılış ekranında sol üst köşede bulunan menü simgesine dokunun. Açılan ekranda “Get more icons” seçeneğini seçip gelen ekranda ücretsiz olarak ikon paketlerini telefona yükleyebilirsiniz.

free-icon-packs

  • Yüklemiş olduğunuz ikon paketleri, “icon packs” menüsünde gözükecektir.
  • Uygulamanın açılış ekranı olan “Quick start” ekranında telefonunuzda yüklü olan uygulamaları görebilirsiniz. Buradan simgesini değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin.
  • Açılan ekranda “ICON” sekmesi altında uygulamanın yeni simgesi gözükmektedir. Bu simgeye dokunduğunuzda Application icon, Icon pack icon, Picture ve Camera seçenekleri çıkacaktır.  Application icon uygulamanın orijinal ikonunu seçmek için, Icon pack icon yüklemiş olduğunuz ikon paketlerinden seçim yapmanızı, picture telefonunuzdan bir fotoğrafı ikon olarak seçmeyi, Camera ise fotoğraf çekip ikon yapmanızı sağlamaktadır.

ikon-degistirme

  • Yukarıdaki seçeneklerden dilediğinizi seçip uygulamanın sağ alt köşesinde bulunan OK seçeneğini seçtiğinizde yeni ikon kısayolu telefona eklenecektir.

Buradaki bağlantıdan Awesome icons uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık