Instagram yeniliklerine devam ediyor. Şimdide uygulamanın küçük boyutlu versiyonu Instagram Lite android kullanıcıları için yayınlandı. Sadece 573 KB boyutunda olan Instagram Lite uygulaması, düşük özellikli telefon ve düşük internete sahip kullanıcılar için hazırlandı.

Instagram Lite uygulaması sadece 573 KB boyutunda. Yani 1 MB’dan bile daha küçük boyutlu. Bununla birlikte Instagram Lite neredeyde Instagram’ın ana uygulamasının sahip olduğu hemen tüm özelliklere sahip. Uygulama internet bağlantısı kötü olan ülkeler ve cihazında daha az yer kaplamak isteyen kullanıcılar için geliştirildi.

Instagram Lite uygulaması ile Instagram hesabınıza giriş yapı, arkadaşlarınızın paylaşımlarını görebilir, fotoğraf, video veya hikaye paylaşabilir, fotoğraflarınıza çeşitli filtreler uygulayabilirsiniz. Yani Instagram uygulamasıyla yaptığınız çoğu şeyi Instagram Lite ile de yapabilirsiniz. Uygulamada şimdilik mesajlaşma özelliği bulunmuyor. Ancak ilerleyen dönemlerde mesaj gönderme özelliği de gelebilir.

Instagram Lite’yi buradaki bağlantıdan Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulama henüz ülkenizde bulunmayabilir ancak zamanla tüm bölgelere gelecektir.

Instagram yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. 1 Milyar kullanıcıya ulaşan uygulama, en son, görüntülü arama ve IGTV özelliğini sunmuştu.

Paylaş

Yorumdan çık