Android telefon ve tabletlerle yapılabilen en güzel şeylerden biri de e kitap okumaktır. Kitap severlerin akıllı telefonlarında olmazsa olmaz uygulamalardan biri de e book okuma uygulamalarıdır. Bu yazımızda kullanabileceğiniz en iyi e kitap uygulamalarını listeledik.

Otobüste, metroda, okulda, evde, işte, plajda vakit buldukça yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri kesinlikle kitap okumaktır. Kitap okumayı seven kişiler akıllı telefon ve tabletlerinde kitap okuyabilirler. Her ne kadar dijital ortamda kitap okuma normal kitap okumanın hazzını vermese de tanıtacağımız uygulamalar ile kitap okumak daha kolay ve keyifli olacaktır.

1 . FBReader

FBReader oldukça başarılı bir e kitap uygulaması. Uygulama pdf, epub, Kindle azw3 (mobipocket), fb2(.zip), RTF, doc (MS Word), html, plain text gibi e-kitap formatlarını desteklemektedir. FBReader uygulaması en eski e kitap uygulamalarından biri ve tamamen ücretsiz.

fbreader

2. Aldiko Book Reader

Aldiko Book Reader, android ve ios için geliştirilmiş en başarılı e kitap okuma araçlarından biridir. Aldiko uygulaması kendi bünyesinde yazı büyütme, küçültme, parlaklık ayarlama, arama yapma, gece/gündüz modu gibi birçok pratik özellik barındırmaktadır.

aldiko

3. Kobo Okuma Uygulaması

Kobo e kitap uygulaması, dünyanın en popüler ekitap, çizgi roman ve çocuk kitaplarından oluşan kapsamlı bir kataloğa sahiptir ve buradan e kitaplara göz atmanızı sağlar. Kolay bir şekilde akıllı telefon ya da tabletinizde  e kitap okumanızı sağlar. Uygulamada yazar, başlık, konu veya türe göre arama yapabilirsiniz.

kobo

4. Nook

Nook uygulaması listemizde kendine yer bulmayı başaran bir diğer başarılı e kitap uygulaması. Nook uygulamasının en beğendiğimiz yönü ise kullanışlı ve şık arayüzü. Nook uygulaması da yine e kitap okurken yazı boyutu ayarlama, parlaklık ayarlama gibi özellikler sunmaktadır.

nook

Listemiz bu kadar sizlerde kullandığınız favori e kitap uygulamalarını yorum kısmından tavsiye edebilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık