Eğer bir tabletiniz varsa kesinlikle Çizim ve Boyama uygulamalarını denemelisiniz. İster profesyonel olun ister amatör, tanıtacağımız uygulamalar beklentilerinizi karşılayacaktır. Sizler için android platformunun en iyi çizim ve boyama uygulamalarını bir araya getirdik.

Çizim ve boyama uygulamalarını kullanmak için bir Stylus (kalem) kullanmanız işini kolaylaştıracaktır. İşte android platformunda çalışan en iyi 5 çizim ve boyama uygulaması.

1. Adobe Illustrator Draw

Adobe Illustrator Draw uygulaması; Kreasyon, Tasarım ve Düzenleme Dalında Tabby Ödülü ve PlayStore Editörün Seçimi Ödülü’ne layık görülmüş başarılı bir profesyonel çizim uygulamasıdır. Uygulama ile Adobe Illustrator CC veya Photoshop CC’ye gönderebileceğiniz görüntü ve çizim katmanlarıyla vektörel çizimler oluşturabilirsiniz.

Adobe Illustrator Draw indir (Ücretsiz)

2. Adobe Sketch


Adobe Photoshop Sketch uygulaması sunduğu Kalemler, markörler, silgiler, kalın akrilik, mürekkep fırçası, yumuşak pastel ve sulu boya fırçalarıyla öne çıkıyor. Tabletini tuvale dönüştürmek isteyenlerin tercih edebileceği bir uygulama.

Adobe Photoshop Sketch indir (Ücretsiz)

3. ArtFlow


ArtFlow uygulaması basınca duyarlı kalem desteği ile (Samsung’un S-Pen’i gibi) cihazınızı gerçek bir tuvale dönüştürebilecek yeteneklere sahiptir. Uygulamanın tüm özelliklerine erişebilmek için Tam sürüme geçmeniz gerektiğini hatırlatalım.

ArtFlow indir (ücretsiz)

4. MediBang Paint

MediBang Paint, adından da anlaşılacağı üzere bir boyama uygulamasıdır. Uygulama ücretsiz bir dijital boyama ve çizgi roman oluşturma programıdır. MediBang Paint, Windows, Mac OS X, Android ve iOS platformlarında çalışmaktadır. Sahip olduğu bulut depolama ile çalışmalarınıza istediğiniz platformda devam edebilirsiniz. Uygulamanın android sürümü masaüstü versiyonun hemen tüm özelliklerini kapsamaktadır.

MediBang Paint indir (ücretsiz)

5. SketchBook

SketchBook uygulaması oldukça başarılı bir çizim ve boyama uygulamasıdır. Masaüstü programı da bulunan uygulama daha önceden ücretliydi. Premium özelliklere sahip olan bu uygulama daha çok kişinin faydalanabilmesi için tamamen ücretsiz hale getirildi. Autodesk’in bu uygulaması çoğu kişiye göre Adobe’nin uygulamalarından çok daha başarılı.

SketchBook indir (ücretsiz)

Sizlerde yorum kısmından beğendiğiniz uygulamaları bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamaları kullanarak yaptığınız çizimleri yine yorum kısmından bizlere gönderebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık