Ana sayfa BLOG Android 7.1’de Uygulama Kısayolu Ekleme

Android 7.1’de Uygulama Kısayolu Ekleme

0

Google, yeni amiral gemisi Google Pixel ve yeni işletim sistemi sürümü Android 7.1’de birçok yenilik sunuyor. Android 7.1’in en dikkat çeken özelliklerinden biri uygulama kısayolları ve 3D dokunmatik özelliğini desteklemesi. Bu yazımızda Google Pixel ve Android 7.1’de uygulama kısayolu nasıl eklenir anlatacağız.

Android 7.1 ile aynen iPhone’da olduğu gibi uygulamalara basılı tuttuğunuz zaman uygulamanın ek özellikleri menüde görülüyor. Uygulama kısayolunu telefonun ana ekranına ekleyebildiğiniz gibi uygulamanın açılan menüden sadece bir özelliğini de kısayol olarak ekleyebiliyorsunuz.

Örneğin Google Play uygulamasının kısayolunu ekleyebildiğiniz gibi Google Play içinde yer alan Uygulamalarım bölümünün de kısayolunu telefon ekranına ekleyebilirsiniz.

Google Pixel ve Android 7.1’de 3D dokunmatik halen lite versiyonda. Ekrana basılı tuttuğunuz zaman uygulamanın hızlı menüsü açılıyor.

Uygula kısayolu ekleme işlemi diğer telefon ve android sürümlerinde olduğu gibi yapılıyor. Ancak uygulama içinde yer alan bir özelliğin kısayolunu eklemek için uygulamaya basılı tutup açılan menüden kısayolunu eklemek istediğiniz özelliği seçip sürükle bırak yöntemi ile kısayolunu ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki videodan Android 7.1’de uygulama kısayolu nasıl eklenir görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın