Google bugün, Şubat ve Mart aylarındaki iki geliştirici önizlemesinin ardından Android 14‘ün ilk beta sürümünü yayınladı. Bu, artık bir geliştirici olmasanız bile uyumlu Pixel cihazınızı Android Beta web sitesinde kaydettirerek, yakında çıkacak olan Android 14’ü kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Google’ın Android Beta kayıt sayfasına kayıt yaptıktan sonra, Android 14 Beta 1 telefonunuza kablosuz bir güncelleme olarak gelecek. Android 14’ü de destekleyen bir cihazla Android 13 QPR Beta programına zaten kaydolduysanız, Android 14 Beta 1 güncellemesi için herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak alacağınızı unutmayın. Ayrıca bunun bir beta sürüm olduğunu çeşitli hatalar ve sorunların kaçınılmaz olduğunu unutmayın.

Google’ın yayın zaman çizelgesine göre, bu betayı Mayıs ayında bir başkası takip edecek. Ardından, Haziran ayından itibaren iki “Platform Kararlılığı” sürümü yayınlanacak.

android 14 beta zaman cizelgesi

Yeni Android sürümü yine bir dizi kullanışlı yeni özelliği beraberinde getirecek. Bu yeni özellikleri hemen deneyimlemek için Beta programına kaydolup, kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak şunu bir kez daha belirtelim: Beta sürümler, kararlı çalışmayan ve birçok sorun içeren sürümlerdir. Bu sorunlar telefonunuzun çökmesine dahi neden olabilir. Bundan dolayı eğer bu konularda tecrübeli değilseniz, Beta programına katılmanızı önermiyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık