Bilgisayar, mac ve telefonda alt tire işareti _ nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Bazı kullanıcıların klavyesi ingilizce olduğu için alt tire işareti çıkmıyor ise onun çözümü de yazımızda.

Windows bilgisayarda alt tire işareti yapmak oldukça kolaydır. Klavyede Shift tuşuna basılı tutup tire simgesine bastığınız zaman alt tire işareti yazılır. (Shift ve –). Eğer klavyeniz ingilizce ise klavye düzeninize bağlı olarak Shift tuşuna basılı tutup 0 (sıfır) veya * tuşuna bastığınız zaman alt tire işareti yazılacaktır.

alt tire klavye

Klavyeniz ingilizceye dönmüş ve klavyenizi Türkçe’ye çevirmek istiyorsanız ekranın sağ alt köşesinde yer alan dil kısmına basarak Türkçe’yi seçebilirsiniz.

turkce klavye windows

Eğer ekranın sağ alt köşesinde dil seçeneğini göremiyorsanız Arama kısmına Bölge ve Dil Ayarları yazın ve açılan ekranda Türkçe seçeneğini seçin. Eğer Türkçe seçeneği bulunmuyorsa Dil Ekle seçeneği ile Türkçe’yi ekleyin.

bolge ve dil ayarlari

turkce klavye ekleme

Mac ve macbook‘ta alt tire işareti yapmak için Shift tuşuna basıp – tire işaretine basmanız yeterlidir.

apple mac klavye alt tire

Android ve iPhone telefonlarda alt tire işaretini yapmak için klavyenin yan tarafında bulunan işaret simgesine dokunun ve açılan menüden _ alt tire simgesini seçin. Eğer simgeler arasında _ alt tire işaretini göremiyorsanız ek simge, düğmesine dokunun.

alt tire android alt tire iphone

Paylaş

Yorumdan çık