Ana sayfa BLOG Alt Tire İşareti _ Nasıl Yapılır?

Alt Tire İşareti _ Nasıl Yapılır?

0

Bilgisayar, mac ve telefonda alt tire işareti _ nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Bazı kullanıcıların klavyesi ingilizce olduğu için alt tire işareti çıkmıyor ise onun çözümü de yazımızda.

Windows bilgisayarda alt tire işareti yapmak oldukça kolaydır. Klavyede Shift tuşuna basılı tutup tire simgesine bastığınız zaman alt tire işareti yazılır. (Shift ve –). Eğer klavyeniz ingilizce ise klavye düzeninize bağlı olarak Shift tuşuna basılı tutup 0 (sıfır) veya * tuşuna bastığınız zaman alt tire işareti yazılacaktır.

Klavyeniz ingilizceye dönmüş ve klavyenizi Türkçe’ye çevirmek istiyorsanız ekranın sağ alt köşesinde yer alan dil kısmına basarak Türkçe’yi seçebilirsiniz.

Eğer ekranın sağ alt köşesinde dil seçeneğini göremiyorsanız Arama kısmına Bölge ve Dil Ayarları yazın ve açılan ekranda Türkçe seçeneğini seçin. Eğer Türkçe seçeneği bulunmuyorsa Dil Ekle seçeneği ile Türkçe’yi ekleyin.

Mac ve macbook‘ta alt tire işareti yapmak için Shift tuşuna basıp – tire işaretine basmanız yeterlidir.

Android ve iPhone telefonlarda alt tire işaretini yapmak için klavyenin yan tarafında bulunan işaret simgesine dokunun ve açılan menüden _ alt tire simgesini seçin. Eğer simgeler arasında _ alt tire işaretini göremiyorsanız ek simge, düğmesine dokunun.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here