Android akıllı saatler için geliştirilen yeni işletim sistemi Wear OS 3 ile artık Spotify çevrimdışı yani internetsiz olarak kullanılabiliyor. Yakın zamanda Wear OS 3 çalıştıran yepyeni Samsung Galaxy Watch 4‘ü aldıysanız veya akıllı saatiniz Wear OS 3.0 güncellemesi aldıysa Spotify’ı intetnetsiz kullanabilirsiniz. Gelin şimdi bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Spotify’ı Çevrimdışı Çalıştırmak için Gerekenler

Spotify’ı çevrimdışı kullanmaya devam etmeden önce saatinizin ve uygulamanızın karşılaması gereken birkaç gereksinim vardır. Bu gereksinimler şunlardır:

1. Uyumlu Wear OS 3 Akıllı Saat

Wear OS 3, Google’ın akıllı saatler için en yeni Android işletim sistemidir ve önümüzdeki haftalarda belirli saatler için kullanıma sunulacaktır. Samsung Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic, şu anda piyasada Wear OS 3’ü çalıştıran tek akıllı saatler. Bunun dışında aşağıda listelenen saatlerin çok yakında güncelleme alacağı onaylandı. Bu nedenle, Wear OS 3’te Spotify’ı çevrimdışı kullanmak için şu akıllı saatlerden birine sahip olmanız gerekir:

Samsung Galaxy İzle 4
Samsung Galaxy Watch 4 Klasik
Fossil Gen 6 akıllı saatler (2022)
Mobvoi TicWatch E3
Michael Kors 6. Nesil Bradshaw
Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS
Mobvoi TicWatch Pro 3 Hücresel/LTE

Google ayrıca büyük yükseltmeyi almayan Wear OS 2 akıllı saatlerinin de yine yeni uygulama deneyimleri ve güvenlik yükseltmeleri olacağını söyledi. Bizim gibi bir Galaxy Watch 4 sahibiyseniz, Spotify’ı çevrimdışı kullanmak için diğer gereksinimler için aşağıyı okumaya devam edin.

2. Spotify Premium Üyeliği

Wear OS 3 işletim sistemi gibi bu da bir zorunluluktur. Akıllı saatinizde çevrimdışı dinlemek üzere albümleri ve çalma listelerini indirmek için bir Spotify premium üyeliği gereklidir. Ücretsiz bir Spotify kullanıcısıysanız, indirme düğmesini görmeye devam edeceksiniz, ancak ne yazık ki üzerine dokunduğunuzda hiçbir şey indiremeyeceksiniz. Bu nedenle, henüz bir Spotify üyeliği satın almadıysanız, aylık 9,99 ABD dolarından başlayan bir abonelik planı edinin.

3. Akıllı Saatinizle Spotify’ı Eşleştirin

Çevrimdışı dinleme için Spotify’ı Wear OS 3 akıllı saatinizle eşleştirmek kolaydır. Uygulamayı Play Store’dan saatinize yükleyin ve girmek için bir kod almak için ana cihazınızdan Spotify Pair’e gidin. Tamamlandığında, Wear OS 3 saatinizdeki Spotify telefonunuzla eşleştirilecektir. Ayrıca akıllı saatinizin internete bağlı kaldığından emin olun.

Wear OS 3 Saatlerinde Spotify Çevrimdışı Kullanma

  1. Saat ve uygulama telefonunuzla eşleştirilmiş durumdayken, akıllı saatinizde Spotify uygulamasını açın. Aşağıdaki ekranı göreceksiniz.akilli saate spotify internetsiz kullanma 1
  2. Aşağıdaki menüye gitmek için saatinizin ekranını sola kaydırın.akilli saate spotify internetsiz kullanma 2
  3. İndirmek istediğiniz bir çalma listesi veya albüm seçin . Kitaplığınız telefonunuzdan çekilecek, böylece o çalma listesindeki veya albümdeki her şeyi göreceksiniz.akilli saate spotify internetsiz kullanma 3
  4. ‘ İzlemek için İndir ‘ düğmesine dokunun, çalma listesindeki şarkılar hemen indirilmeye başlayacaktır.akilli saate spotify internetsiz kullanma 4

Spotify çevrimdışı indirme işlemi oldukça hızlıdır ve birkaç dakika içinde yapılmaktadır. Şarkılar yalnızca saatiniz telefonunuza ve İnternete bağlı olduğu sürece indirilecektir. Ayrıca, Spotify çevrimdışı oynatma için akıllı saatin hoparlörünü kullanamayacağınızı unutmayın. Favori parçalarınızı doğrudan bileğinizden dinlemek için Wear OS 3 saatinizi kablosuz kulaklıklardan birine bağlamanız gerekecek.

Yukarıdaki adımları yapıp şarkıları indirdikten sonra, akıllı saatiniz ile internetinizden yemeden şarkı dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap