Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods birçok farklı özellik sunmaktadır. AirPods ile şarkı dinlerken çift dokunma hareketi ile bir sonraki şarkıya geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra sağ ve sol airpods’lara farklı çift dokunma özellikleri atayarak, sonraki şarkıya atlama, önceki şarkıya atlama, Oynat/Duraklat veya Siri’ye bağlanma gibi farklı işlemleri yapabilirsiniz.

Apple’ın kablosuz kulaklığı Airpods tasarım anlamında şıklık ve kolaylık sağlamasının yanı sıra birçok işlevi kulaklığa dokunarak yapmanızı sağlamaktadır. iPhone cihazınızla eşleştirdiğiniz Airpods’un çeşitli özelliklerini iPhone’un ayarlar bölümünden ayarlayabilirsiniz. Çift dokunma özelliği ile Airpods’a çift dokunduğunuzda, şarkı atlama, önceki şarkıya atlama, duraklatma/oynatma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Hem de her bir airpods’a farklı bir çift dokunma özelliğini atayabilirsiniz.

AirPods ile Şarkı Atlatma

  • AirPods’u eşleştirdiğiniz cihazın Ayarlar bölümünü açın.
  • Bluetooth seçeneğini seçin.
  • Listeden eşleştirdiğiniz AirPods’u seçin.
  • Açılan ekranda AirPod’a Çift Dokun sekmesi altında yer alan Sağ veya Sol kulaklıktan birini seçin.
  • Açılan ekranda Sonraki Parça seçeneğini seçin.

airpod ile sarki atlatma

Eğer Sağ seçeneğini seçip yukarıdaki adımları yaptıysanız, şarkı dinlerken Sağ AirPod’a çift dokunmanız halinde bir sonraki şarkıya geçiş yapacaktır. Yine yukarıdaki adımları izleyerek Sol kulaklığa da  önceki şarkıya geçiş veya farklı bir işlev atayabilirsiniz.

Menüde yer alan Siri seçeneğini seçerseniz, Siri’yle bağlantı kurmanızı sağlar. Sesli komut vererek, ses seviyesini azaltıp artırabilirsiniz veya Siri’nin sahip olduğu diğer normal işlevlerden herhangi birini yerine getirmesini isteyebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık