Adınıza kayıtlı mobil hat sorgulama işlemi e-devlet üzerinden ücretsiz olarak yapılmaktadır. E-Devlet üzerinde yer alan mobil hat sorgulama sayfasında, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinde adınıza kayıtlı hatlar ve numaralar öğrenilmektedir.

Adınıza kayıtlı telefon numaralarını sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adresini kullanabilir veya kullandığınız operatörün mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak mobil uygulama üzerinden sadece o operatörde yer alan hatlarını görebilir ve kurumsal müşteri girişlerinde adınıza kayıtlı bireysel hatlarınızı göremezsiniz. Bundan dolayı adınıza kayıtlı hatları sorgulamanın en sağlıklı yolu e-devlet sitesini kullanmaktadır.

Adıma Kayıtlı Hat ve Telefon Numaraları Sorgulama

  • Yanda bulunan E-Devlet mobil hat sorgulama sayfası linkine https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama tıklayarak tc ile hat sorgulama yapabilirsiniz.
  • Giriş yapmanız için TC Kimlik ve E-Devlet şifrenizi girmeniz istenebilir. Bilgilerini yazıp giriş yapın.
  • Açılan sayfada Türk Telekom (AVEA), Turkcell ve Vodafone operatörlerinde yer alan hatlarınız, ve adınıza kayıtlı telefon numaralarını görebilirsiniz.

mobil hat sorgulama

Bilginiz Dışında Adınıza Kayıtlı Hat Varsa Ne Yapmalısınız?

Bilginiz dışında adınıza açılmış telefon hattı varsa, ilgili operatörün bayisine kimlik kartınız ile giderek hattı iptal edebilirsiniz. Ayrıca adli mercilere başvurabilirsiniz. Örneğin Turkcell’de bilginiz dışında adınıza kayıtlı telefon numarası varsa en yakın Turkcell Mağazasına giderek ilgili hattı kapattırabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık