Apple 7 Mayıs’ta gerçekleştireceği etkinlikte 2024 model iPad Pro modellerini tanıtacak. Şirket, tabletlerin özelliklerini sır gibi saklarken bugün iPad Pro serisinin piyasadaki en iyi OLED panellere sahip olacağı iddia edildi. Gelin detaylara bakalım.

Apple 2024 model iPad Pro modelleri hakkında bilgi paylaşmazken yakın zamanda bu tabletlerin Apple’ın M4 çipinden güç alacağını duyduk. Şimdiyse tabletlerin ekranları hakkında bilgiler sızdırıldı. DSCC analisti Ross Young, yakında tanıtılacak iPad Pro tabletlerdeki OLED panellerinin “piyasadaki en iyi OLED tablet panelleri olmasının beklendiğini” iddia etti.

Young ayrıca bu panellerin “LTPO ekran, 120Hz ekran yenileme hızı, tandem yığın ve cam inceltme özellikleriyle geleceğini ve bunun sonucunda yüksek parlaklık, daha uzun pil ömrü ve uzun kullanım ömrüne sahip ultra ince ve hafif ekranlar olacağını” söyledi.

Apple’ın 2024 iPad Pro’sunun 11,1″ ve 12,9″ boyutlarında olacağı ve daha küçük çerçevelerle geleceği söyleniyor. Apple’ın yeni tabletlerin yanı sıra, sıkışma algılama ve yerleşik dokunsal geri bildirim özelliklerine sahip yeni bir Apple Pencil‘ı da 7 Mayıs’ta tanıtacağı söyleniyor. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık