2017 yılının sonlarına doğru gelirken sizler için 2017’nin en iyi akıllı telefonlarını seçtik. 2017 yılı mobil teknoloji için en hareketli yıllardan biri oldu. Bu yıl akıllı telefonlarda kenardan kenara “çerçevesiz” ekranlar en büyük yenilik oldu. Ve tabi yükselen fiyatlar.

Bu yıl üretilen amiral gemilerinin bir çoğu yeni modaya uydu ve çerçevesiz ekran tasarımıyla geldi. Ve yine tüm modellerde fiyatlar yükseldi. Geçen yıl tanıştığımız çift arka kamera özelliği de gelişim göstererek amiral gemilerinde yer aldılar. Şimdi bu güçlü cihazların artı ve eksilerine bakalım.

1. Apple iPhone X

Yüksek Performans, Mükemmel Fotoğraf Makinesi Ancak Çok Pahalı

iphone

Apple’ın 10. iPhone yılına özel olarak ürettiği iPhone X kesinlikle üstün özelliklere sahip. Mükemmel çift arka kamerası, portre modu, ve DSLR fotoğraf makinelerinde olduğu gibi bulanık arka plan efekti kesinlikle tatmin edici.

A11 Bionic chipseti ile tüm amiral gemilerden daha yüksek performans sunduğu kesin. Ancak çoklu işlemlerde Ram’inden dolayı Galaxy Note 8’in gerisinde kalıyor.

Tasarım tarafında çerçevesiz ekrana ve cam arka panele sahip olan telefon bu sayede kablosuz şarj özelliği de sunuyor. Ancak büyük paralar vererek aldığınız cihazınızı kablosuz veya hızlı şarj etmek için ekstra para ödemeniz gerekiyor.

iPhone X’in android cihazları geride bıraktığı bir diğer konu uzun yıllar iOS güncellemesi sunması. Ve güncelleme için aylarca beklemenize gerek yok.

2. Samsung Galaxy Note 8

S-Pen, Kusursuz Cam-Metal Tasarım, Mükemmel Fotoğraf Makinesi ve Daha İyi TouchWiz

note 8 s pen

Galaxy Note 8‘i diğer amiral gemilerinden ayıran en büyük özelliği S-Pen’i. Sürekli not alan biriyseniz bu özellik sizin için vazgeçilmezlerden biri olacaktır. Galaxy Note 8, android tarafının en iyi performans sunan cihazlarından biri. Ancak hızlı bir şekilde Android güncellemesi beklemeyin.

Kamera tarafında oldukça başarılı olan Note 8, portre modu ve bulanık arka plan konusunda en az iPhone X kadar başarılı.

Samsung’un en büyük başarılarından biri kusursuza yakın Cam/Metal tasarımı diyebiliriz. Ayrıca yenilenen arayüz her zamankinden daha iyi olmuş. Bu telefonu almak için de büyük paralar vermeniz gerektiğini unutmayın.

3. LG V30

LG’nin Şimdiye Kadarki En İyi Akıllı Telefonu

lg v30

LG V30, kuşkusuz LG’nin şimdiye kadar ürettiği en başarılı akıllı telefonu. LG V30, FullVision çerçevesiz ekranıyla oldukça şık bir tasarıma sahip.

Telefonun kamerası diğer amiral gemileri gibi yine çok başarılı. Ayrıca aksiyon videoları çekenler için farklı modlar sunan telefon video çekimi konusunda oldukça iyi. LG V30’un dikkat çeken bir diğer özelliği ise sunuğu yüksek kaliteli sesi.

Eğer diğerlerinden farklı bir telefona sahip olmak istiyorsanız LG V30 doğru tercih olacaktır.

4. Google Pixel 2 XL

Garantili Android Güncellemeleri ve En İyi Kamera

google pixel 2

Google Pixel 2 XL, yine çerçevesiz ekran tasarımına sahip ancak çerçevelerin diğer modellerden daha kalın olduğunun altını çizelim. Telefonun diğer android modellere göre en büyük avantajı Android güncellemelerini anında almalarıdır.

Google Pixel 2 XL’in kamerası şimdiye kadarki en iyi akıllı telefon kamerası seçildi. Google Pixel 2 XL ayrıca listemizde bulunan telefonlardan biraz daha ucuz.

5. Huawei Mate 10 Pro

Dev Batarya ve Yapay Zeka

huawei mate 10 pro

Huawei, yeni amiral gemisi Mate 10 Pro ile oldukça iddialı. Telefonun diğer amiral gemilerine göre en büyük artısı 4000 mAh bataryası diyebiliriz.

Çerçevesiz ekrana ve kusursuz tasarıma sahip olan telefonun diğer başarılı özelliği ise yapay zeka NPU birimine sahip Hisilicon Kirin 970 chipseti.

Paylaş

Yorumdan çık