Birçok sosyal medya platformu artık kısa videolara ağırlık vermeye başladı. TikTok ile başlayan bu furyaya yakın zamanda Shorts ile katılan Youtube, içerik üreticilerin daha önce paylaşmış olduğu uzun videolarını 60 saniyelik Shorts videolarına dönüştürmelerini sağlayacak yeni aracını kullanıma sundu.

Youtube, Edit into a Short (Shorts Olarak Düzenleyin) adını verdiği yeni aracını Android ve iOS platformunda içerik üreticilere sundu. Bu özellik sayesinde 60 saniyeden kısa videoları direk Shorts haline getirebilir veya uzun videoları 60 saniyelik kısımlara bölerek shorts videoları elde edebilirsiniz.

Youtube tarafından yeni araç hakkında yapılan açıklamada “klasik içeriğinize yeni bir hayat getirmenize ve daha fazla insanın ilgisini çekmenize yardımcı olacaktır.” denildi. Yani oluşturulan kısa videoları ana videoya yönlendirerek daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Şunu belirtmekte fayda var. Bu özellik herkesin kullanımına sunulmadı. Sadece içerik üreticilere sunuldu. Bu özelliğin içerik oluşturucular için ne kadar iyi çalıştığını ve gerçekten kullanmaya istekli olup olmadıklarını göreceğiz. Bu yeni YouTube aracı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Paylaş

Yorumdan çık