Ana sayfa Haberler YouTube Premium’da Artık 1080p Video İndirilebiliyor

YouTube Premium’da Artık 1080p Video İndirilebiliyor

0

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de de kullanıma açılan YouTube Premium yeni bir özelliğe daha kavuştu. Artık YouTube Premium üyeleri, istedikleri videoları telefonlarına 1080p (HD) kalitede indirebilecek ve internete ihtiyaç duymadan HD kalitede videolar izleyebilecekler.

YouTube Premium, reklamsız ve çevrimdışı video izlemenin yanı sıra özel videolar sağlayan ücretli bir servis olarak karşımıza çıktı. Ancak izlediğiniz videolar 4K kalitede olsa bile videolar en fazla 720p kalitede indirebiliyordu. Bugün bir Reddit kullanıcısının paylaştığı ekran görüntüsünde YouTube Premium’a 1080p video indirme özelliğinin geldiği görüldü. Ardından bu özellik YouTube yetkilileri tarafından da onaylandı.

Paylaşılan ekran görüntüsü bir iPhone’dan çekilmiş. Yeni özelliğin iPhone’lar ile birlikte Android cihazlara da gelmesi bekleniyor. Ancak bu yeni özelliğin tam olarak ne zaman yayılacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yok. Eğer size güncelleme geldiyse yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

90 gün boyunca ücretsiz deneme sürümü sağlayan YouTube Premium, sonrasında aylık 16.99 TL olarak ücretlendiriliyor. 16.99 TL’ye alınan YouTube Premium ayrıca YouTube Music’i de kapsıyor. Dileyenler sadece YouTube Music aboneliğini aylık 13.99 TL‘den satın alabilirler.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here