Anasayfa Haberler Youtube Mobil Uygulamasında Canlı Yayın Dönemi Başladı

Youtube Mobil Uygulamasında Canlı Yayın Dönemi Başladı

0

Youtube uzun süredir Canlı Yayın özelliğini popüler kanalların kullanıma sunmuştu. Daha sonra Canlı Yayın için 1K abone kısıtlaması getirmişti. Şimdi ise tüm kısıtlamaları kaldırıyor ve tüm youtube kullanıcıları için canlı yayın özelliğini açıyor.

Canlı yayın için en son 1K abone sınırı getiren Youtube bu sınırı kaldırmış gibi gözüküyor. Yani artık hiç bir aboneniz olmasa da Youtube’un mobil uygulaması üzerinden canlı yayın başlatabileceksiniz.

Ancak halen birkaç kısıtlama mevcut. Öncelikle kanalınızı doğrulamanız ve 90 gün içinde Canlı Yayın için her hangi bir uyarı almamanız gerekiyor.

Youtube Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Youtube üzeriden canlı yayın yapmak, youtube’de video paylaşmak kadar kolay.

  • Uygulamayı açın ve sağ alt köşede çıkan kamera simgesine dokunun.
  • Açılan ekranda Go Live (Canlı Yayın) seçeneğini seçin.
  • İşte bu kadar canlı yayına başlayabilirsiniz.

Henüz bu konu hakkında Youtube ve Google tarafından gelen resmi bir açıklama yok ancak canlı yayın özelliği birçok kişi de açılmış durumda.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz