Youtube kanal ismi değiştirme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatacağız. Youtube gün geçtikçe hem daha popüler bir hale geliyor hem de bir kazanç kapısına dönüşüyor. Eğer sizin de bir youtube kanalız varsa ve adını değiştirmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Telefondan Youtube kanal adı değiştirme işlemini çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

YouTube kanal adınız, tanınmanız, hatırlanmanız ve youtube aramalarında çıkmanız için oldukça önemlidir. Youtube kanalı için isim belirlerken, hem akılda kalıcı, hem ilgi çekici hem de youtube aramalarından size ziyaretçi getirebilecek bir isim belirlemeniz büyük kitlelere ulaşmanıza katkı sağlayacaktır. Youtube kanalı açarken buna dikkat etmediyseniz sorun değil, çünkü youtube kanal adı değiştirme imkanı vermektedir.

Youtube kanal adını her 90 günde 3 kez değiştirebilirsiniz. Gelin şimdi youtube kanal ismi değiştirme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatalım.

Youtube Kanal İsmi Değiştirme

  • Youtube uygulamasını açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan profil resminize dokunun.
  • Açılan menüden Kanalınız seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Dişli Çark simgesine dokunun.

youtube kanal adi degistirme 1

  • Ad yazan yerin yanındaki Kalem simgesine dokunun ve kanalınızın yeni adını yazıp onaylayın.

youtube kanal adi degistirme 2

NOT: Youtube kanal adını değiştirme süresi vardır. Her 90 gün içerisinde 3 kez youtube kanal adını değiştirebilirsiniz. Eğer 90 gün içinde 3 kez kanal adınızı değiştirdiyseniz bu sürenin geçmesini beklemeniz gerekmektedir. 90 gün beklemeden youtube kanal ismi değiştirmenin başka bir yolu yoktur.

Paylaş

Yorumdan çık