YouTube yapılan güncellemeler sonrasında izlediğiniz videoya kaldığınız yerden devam etme özelliğini mobil ve masaüstü sürümü için kullanıma sundu. YouTube’a kullanıcı girişi yaparsanız YouTube kaldığın yerden devam et özelliği aktif olmaktadır. Gelin şimdi android, iPhone ve masaüstünde youtube kaldığın yerden devam etme hakkında tüm detayları paylaşalım.

YouTube’da izlediğiniz uzun bir videonun yarısında kadar geldiniz ve bir işiniz çıktı. YouTube’a tekrar giriş yaptığınızda videoya kaldığınız yerden devam etmek istiyorsunuz. Bunun için her hangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. YouTube’u tekrar açtığınız zaman, yarıda bıraktığınız videonun altında zaman çizelgesini göreceksiniz. Videoyu açtığınız zaman videoda kaldığınız yerden devam edersiniz. Ancak bu özelliğin çalışması için YouTube’da oturum açmanız gerekmektedir. Ayrıca eğer hem PC’de hem de mobilde aynı üyeliğiniz ile oturum açmışsanız, izlediğiniz videoyu farklı bir platformda açsanız bile videoyu kaldığınız yerden izleyebilirsiniz.

YouTube Kaldığın Yerden Devam Etme

  • Android, iPhone veya PC‘de YouTube’u açın ve Kitaplık/Geçmiş sekmesine gelin.
  • Kitaplık/Geçmiş sekmesinde en son izlediğiniz videolar yer almaktadır.
  • Yarıda izlediğiniz videoların alt kısmında dikkat ederseniz kırmızı ve timeline/süre çizgisi yer alır ve videoda kaldığınız yer gösterilir.

youtube kaldigin yerden devam et

  • Yarıda bıraktığınız videoyu seçtiğiniz zaman kaldınız yerden devam edersiniz.

YouTube Kaldığın Yerden Devam Et Silme

Birçok kişi de Youtube videoların altındaki kırmızı çizgi kaldırma nasıl yapılır diye sormaktadır. Eğer youtube’da oturum açmazsanız veya izleme geçmişi özelliğini devre dışı bırakırsanız, kaldığın yerden devam et özelliği çalışmaz. Ayrıca youtube izleme geçmişini silerseniz kaldığın yerden devam et özelliğinin gözüktüğü yarım bıraktığınız videolar ve videoların altındaki kırmızı çizgi gözükmez. Buradaki YouTube izleme geçmişini otomatik olarak silme işlemini anlattığımız yazımıza bakabilirsiniz.

Bu pratik çözüm oyunun dışında youtube’da kaldığın yerden devam et özelliğini devre dışı bırakmak için bir seçenek şuanda bulunmamaktadır.

YouTube Kaldığın Yerin URL’sini Kopyalama

YouTube’nin masaüstü sürümünde, videonun geçerli zamanının URL’sini kopyalamak mümkündür. Bunun için videoya istediğiniz zamandayken sağ tıklayın ve açılan menüden “Geçerli zamana ait video URL’sini kopyala” seçeneğini seçin.

youtube kaldigin yerin url kopyalama

Paylaş

3 yorum

  1. geçmişi sildim kitaplıktaki bir albumde en son hangi videoda kaldım göremiyorum bu işlemi geri alma yok mu

Yorumdan çık