Ana sayfa Haberler Youtube Çocuklar için Uygun Olmayan Videolara Düzenleme Getiriyor

Youtube Çocuklar için Uygun Olmayan Videolara Düzenleme Getiriyor

0

Günümüzün en popüler sitelerinden biri olan youtube, yetişkinler kadar çocukların da fazlaca zaman geçirdiği bir platform. Youtube, çocuklar için daha iyi bir platform olabilmek için yeni adımlar attığını ve atacağını resmi blogu üzerinden duyurdu.

Youtube, dakikada 300 saatlik videonun yüklendiği devasa bir video platformu. Durum böyle olunca youtube’ya yüklenen videoları kontrol etmek de bir o kadar zor oluyor. Ancak buna rağmen youtube resmi blogundan yaptığı açıklamayla kontrolleri daha iyi yapabilmek için hem insan gücüne hem de teknolojiye yatırımlarını arttıracağını ve çocuklar için daha uygun videoların gösterilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı.

Youtube yaptığı açıklamada çocuklar için kötü örnek teşkil edebilen videoları yayından kaldıracağını ve aileleri hedef alan videolarda birçok yenilik yapacağını açıkladı. Çocuklar için üretilen videolarda yer alan uygunsuz yorumlar hem otomatik sistemler ile hem de işaretleme yöntemi ile engellenecek. Ayrıca çocuklar için uygun olmayan videoların gösterilmesi için kullanıcı girişi yapılması istenecek ve eğer video o yaş için uygun değilse video gösterilmeyecek.

Youtube, çocuklar için daha uygun bir platform olmak için kadrosuna yeni uzmanlar kattığını ve katmaya devam edeceğini vurguluyor. Bu haberin ebeveynlerden olumlu geri dönüş alacağını düşünüyoruz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here