Ana sayfa Haberler YouTube Aylık 1.8 Milyar Kayıtlı Kullanıcı Tarafından Ziyaret Ediliyor

YouTube Aylık 1.8 Milyar Kayıtlı Kullanıcı Tarafından Ziyaret Ediliyor

0

Youtube CEO’su Susan Wojcicki, Brandcast etkinliğinde yaptığı konuşmada youtube’nin aylık 1.8 milyar kayıtlı kullanıcı tarafından ziyaret edildiğini belirtti. 1.8 milyar kullanıcıya giriş yapmayan kullanıcılar da dahil değil.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube, Haziran 2017’de aylık 1.5 milyar kayıtlı kullanıcı tarafından ziyaret edildiğini açıklamıştı. Aradan geçen zaman zarfında ziyaretçi sayısının arttığını belirten Youtube CEO’su Susan Wojcicki, youtube’nin şuan aylık 1.8 milyar giriş yapan kullanıcı tarafından ziyaret edildiğini açıkladı.

Açıklanan 1.8 milyar kullanıcıya, giriş yapmayan ziyaretçilerin dahil edilmemesi dikkat çekti. Giriş yapmayan ziyaretçilerle birlikte bu rakamın 2 milyar kişiyi bulacağı tahmin ediliyor.

Daha önce, ırkçı, şiddet içeren ve çocuk istismarı içeren videolardan dolayı eleştirilen ve birçok reklam verenin reklamlarını geri çekmesi Youtube’u bazı olumlu kararlar almaya itmişti. Bu konuda açıklama yapan CEO, Youtube’a 1 dakikada 400 saatlik video yüklendiğini ve bu videoların kontrol edilmesi için 10.000 kişilik bir ekip kurulduğunu tekrar etti. Ayrıca zararlı videoların tespiti için makine öğrenme teknolojisinden de faydalandıklarını belirtti. Daha önce sizlerle paylaştığımız haberde olduğu gibi 2017’nin 4. çeyreğinde 8.3 milyon videonun silindiğini belirtti.

Susan Wojcicki konuşmasında ayrıca Beyoncé’nin Coachella’da düzenlediği canlı yayının 41 milyon kişi tarafından izlenmesi ve “Despacito” videosunun 5 milyardan fazla görüntüyü geride bırakarak en çok görüntülenen video konumunu sağlamlaştırması gibi konulara da değindi.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here