Ana sayfa Haberler Youtube, Android Platformunda 5 Milyar İndirilme Rakamına Ulaştı

Youtube, Android Platformunda 5 Milyar İndirilme Rakamına Ulaştı

0

Google’ın en başarılı platformlarından biri olan YouTube, Android platformunda 5 milyar indirilme rakamına ulaştı. Popüler video paylaşım uygulaması 5 milyar kez indirilerek büyük bir başarı elde etti. Daha önce bu rakama ulaşan bir diğer Google uygulaması Google Play Store uygulaması olmuştu.

Bir çoğumuzun kullandığı Whatsapp uygulamasının bile 1 milyar+ kez indirildiği düşünüldüğünde Youtube uygulamasının 5 milyar rakamına ulaşması gerçekten büyük bir başarı. Tabi youtube uygulamasının Android cihazlara yüklü olarak gelmesi de bunda büyük bir paya sahip.

Youtube uygulaması ilk olarak Apple’ın iPhone’una kurulu olarak gelmiş ve Apple bunu reklamlarında kullanmıştı. Daha sonra 2012 yılında Google, Apple olan sözleşmesini yenilemedi ve artık iPhone kullanıcıları Youtube’ı kullanmak için App Store’den indirmek durumundalar.

Tabi Google’ın yüksek indirilme sayısına sahip birçok başka uygulaması bulunuyor. Klavye uygulaması Gboard, mail uygulaması Gmail, Google Arama, Google Fotoğraflar gibi uygulamalar da 1 milyar üzeri indirilme rakamına ulaşmış durumdalar.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here