Ana sayfa Haberler Yenilenen iPad Pro Haziran’da Görücüye Çıkabilir

Yenilenen iPad Pro Haziran’da Görücüye Çıkabilir

0

Apple, Haziran ayında düzenleyeceği WWDC 17 etkinliğinde birçok yenilikle birlikte baştan aşağı yeniledi yeni iPad Pro’yu da tanıtabilir. KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo yaptığı açıklamada Apple’ın iPad Pro’yu 5 Haziran’da tanıtabileceğini belirtti.

Bu yıl Samsung ve LG amiral gemileri Galaxy S8 ve LG G6 modellerinde çerçeveleri incelterek yeni bir tasarım akımı başlattılar. Apple’ın da iPad Pro’da inceltilmiş çerçeveye sahip bir tasarımla karşımıza çıkması bekleniyor. Yenilen iPad Pro 10.5 inç ekran büyüklüğüne sahip olmasına rağmen 9.7 inçlik tablet boyutunda olacak. Tasarım farklılığının yanında iPad Pro’da donanım anlamında da birçok yenilik kullanıcıları bekliyor. iPad Pro’da yeni A10X işlemci kullanılacak.

WWDC 17 etkinliğinde Apple’nin masaüstü sesli asistanını da tanıtması bekleniyor. Amazon Eco ve Harman Kardon’un Cortana destekli akıllı hoparlörü Invoke‘ye rakip olarak gelecek olan Masaüstü asistanı Amazon Eco’dan daha pahalı olacak ancak Invoke’ye yakın bir fiyatı olacak.

Ayrıca WWDC 2017’de yazılımlarını da duyuracak olan Apple, iOS 11, macOS 10.13, tvOS 11 ve watchOS 4’ü duyuracak.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here