Ana sayfa Haberler Yeni Xbox Uygulaması, Oyunları iPhone ve iPad’e Aktarmayı Sağlıyor

Yeni Xbox Uygulaması, Oyunları iPhone ve iPad’e Aktarmayı Sağlıyor

0

Kasım ayında Xbox Series X ve Series S konsollarının piyasaya sürmeye hazırlanan Microsoft, yeni iOS uygulamasıyla kullanıcılarını sevindirecek gibi gözüküyor. Microsoft’un geliştirdiği yeni XBox uygulaması, mağazaya telefondan ulaşma, oyunları silme, ekran görüntülerini paylaşma ve Xbox’ı uzaktan açma gibi özellikler sunuyor.

Sony’nin Android ve iOS‘ta da bulunan kendi PS4 Uzaktan Oynatma özelliğine benzer ve hatta daha gelişmiş bir uygulama geliştiren Microsoft, Xbox Series X ve Series S ile rakibine karşı avantajlı konuma geçmeyi planlıyor. Geliştirilen yeni uygulama ile xbox oyunları iPhone’dan uzaktan oynatabilecek, uzaktan kumanda özelliği sayesinde Wifi veya mobil veriyi kullanarak Xbox’ı çalıştırabileceksiniz.

Bu Xbox uzaktan oynatma özelliği, xCloud‘a değil yalnızca kendi Xbox konsolunuza bağlanacaktır.

Wi-Fi üzerinden bir Xbox konsoluna, hatta bir LTE veya 5G bağlantısıyla da erişebileceksiniz. Bu uygulama ile Xbox’ı uzaktan kontrol edebildiğiniz için konsolunuzu evinizin dışında uzaktan başlatabilirsiniz. Xbox, ön tarafta ses veya Xbox ışığı olmadan başlayacak ve bağlantıyı kestiğinizde, kısa bir süre kullanılmadığında bekleme moduna geri dönecektir.

Microsoft şu anda bu Xbox uygulamasını TestFlight üyeleriyle test ediyor. Yani yakında herkesin indirmesi için App Store’da kullanıma sunulacak.

Kaynak


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here