Ana sayfa BLOG Yeni iPhone’ları Hızlı Şarj Etmek Cep Yakıyor

Yeni iPhone’ları Hızlı Şarj Etmek Cep Yakıyor

0

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’i tanıttı. Ve bu yeni akıllı telefonlar hızlı şarj özelliğine sahip. Ancak Apple kullanıcılarına kötü bir sürpriz yaptı çünkü hızlı şarj edecek adaptör için ekstra para ödemeniz gerekecek.

Apple yeni akıllı telefonlarıyla ilk kez hızlı şarj özelliğini kullanıcılara sundu. Hatta tanıtımda yaptığı açıklamaya göre yeni iPhone modelleri hızlı şarj sayesinde 30 dakikada %50 şarj olabiliyor. Ancak yeni alacağınız iPhone 8, iPhone 8 Plus, veya iPhone X’in kutusunda hızlı şarjı desteklemeyen şarj aleti çıkıyor.

Yeni alacağınız iPhone telefonu hızlı şarj edebilmek için yine Apple mağazalarında satılan hızlı şarj adaptörü almanız gerekiyor. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in kutusundan standart 5W adaptör çıkıyor ve bu adaptör telefonları hızlı şarj edemiyor. Yeni iPhone modelleri USB-C 29W ile test edildi ve sizinde hızlı şarj için Apple mağazalarında satılan 12W şarj adaptörü (89 TL) ve 2 metrelik USB-C – Lightning kablosu (169 TL) almanız gerekiyor. Yani yeni aldığınız iPhone modelini hızlı şarj edebilmek için ekstra 258 TL ödemeniz gerekiyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here