Ana sayfa Haberler Yavaşlayan iPhone’lar için Yeni iOS Güncellemesi Geliyor

Yavaşlayan iPhone’lar için Yeni iOS Güncellemesi Geliyor

0

Apple, yavaşlayan iPhone’lar için yeni bir adım daha atmaya hazırlanıyor. Konu ile ilgili açıklama yapması beklenen Tim Cook sonunda konuştu. ABC News’e konuk olan Tim Cook, yeni iOS güncellemesi ile iPhone’lardaki yavaşlamanın önüne geçileceğini belirtti.

iPhone kullanıcıları uzun zamandır Apple’ın, iOS güncellemeleriyle cihazlarını yavaşlattığını iddia ediyordu. Apple sonunda mahkemelik oldu ve olayı kabullendi. Bunun üzerine özür dileyen Apple, ayrıca iPhone batarya değişim ücretlerinde de ciddi indirime gitti.

Apple daha önce yaptığı açıklamada cihazlardaki yavaşlamanın sebebinin bataryadan kaynaklandığını söylemişti. Phone’larda lityum iyon piller kullanılıyor. Bu piller yaşla birlikte bozuluyor ve Apple’a göre “pik akım talepleri” sağlayamıyor. iPhone’un işlemcisi tam hızda çalışması gerektiğinde, pil bunu yapmak için yeterli gücü veremiyor ve telefon doğal olarak yavaşlıyor. Apple iOS güncellemeleriyle bu durumlarda iPhone’un aniden kapanmasını engellemek için cihazın performansını düşürdü.

Tim Cook, ABC News’de katıldığı TV programında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ve yakın zamanda gelecek olan iOS güncellemesiyle iPhone’ların yavaşlamasını engelleyeceklerini belirtti. Şimdiki iOS sürümlerinde telefonun aniden kapanmaması için iPhone performansı otomatik olarak düşürülüyor, gelecek olan güncellemeyle birlikte iPhone kullanıcısı bu özelliği kapatabilecek. Ayrıca güncellemeden beklenen bir diğer özellik olan batarya ömrünün gösterilmesi özelliğinin geleceğini Tim Cook da doğruladı.

Muhtemelen iOS 11.3 adıyla gelecek olan güncelleme Şubat ayında test edilip Mart ayında kullanıcılara sunulacaktır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here