Samsung telefonlara One UI 5 ile gelen en güzel özelliklerden biri modlar ve rutinler özelliğidir. Modlar ve Rutinler bölümünden aktif edeceğiniz ayarlar sayesinde yalnızca belirli numaraların aramasına izin verebilir, diğer numaralardan gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra aynı işlemi bildirimler için de gerçekleştirebilirsiniz. Gelin şimdi yalnızca belirli numaraların aramasına izin verme nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

One UI 5 ile gelen Modlar ve Rutinler özelliği telefonunuzu daha kontrol edilebilir hale getiriyor. Örneğin, uykuda, işte veya evdeyken sizi hangi numaraların arayabileceğini veya hangi uygulamalardan bildirim alacağınızı ayarlayabilirsiniz. Veya Özel bir mod oluşturup, bu durumları kendi istediğinize göre yönetebilirsiniz. Modlar özelliğinin en güzel yanı, modu istediğiniz gibi ayarlayabilmeniz ve modun otomatik olarak devreye girebilmesidir. Örneğin iş yerinizin konumunu belirleyip, bu konumda olduğunuzda modun otomatik olarak devreye girmesini sağlayabilirsiniz. Veya belirli bir zaman belirleyip, bu zaman dilimlerinde modun otomatik olarak aktifleşmesini sağlayabilirsiniz. Gelin şimdi Samsung Modlar özelliği ile sadece belirli numaraların aramasına izin verme işlemini bir örnek üzerinden anlatalım.

Yalnızca Belirli Numaraların Aramasına İzin Verme

  • Ayarlar uygulamasını açıp Modlar ve Rutinler seçeneğine dokunun.
  • Açılan sayfada, Uyku, Tiyatro, Araç Kullanma, Egzersiz, Dinlenme, İş veya Özel seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Biz örneğimizde İş seçeneğini seçiyoruz.
  • Açılan sayfada Başlat butonuna dokunarak devam edin.
  • İş modunu ne zaman açmak istersiniz? sayfasında Yer veya Süre Zarfı seçeneğinden size uygun olanı seçin. Yer seçeneğini seçerseniz, bulunduğunuz yerin konum bilgisini kaydedersiniz ve tercihinize göre bu konuma vardığınızda veya bu konumdan ayrıldığınızda mod aktif olur. Süre zarfı seçeneğini seçerseniz, belirlediğiniz saatlerde ve günlerde mod otomatik olarak aktif olur ve süre tamamlandığında mod devre dışı bırakılır.samsung modlar rutinler
  • Yer veya Süre zarfını belirledikten sonra İleri butonuna dokunun.

samsung modlar yer sure belirleme

  • Açıklan sayfada Aramalar ve mesajlar seçeneğine dokunun. Kişi Ekle simgesine dokunarak, rehberinizden sizi arayabilecek numaraları ekleyin. Artık bu mod aktif hale geldiğinde yalnızda eklediğiniz kişiler sizi arayabilir ve mesaj atabilir. Diğer arayan kişiler telefonunuza ulaşamazlar.yalnizca belirli numaralarin aramasina izin verme
  • Aynı işlemi uygulama bildirimleri için de gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonunuz One UI 5 ve üstü bir sürüm kullanıyorsa yukarıdaki adımları yaparak sadece belirli numaraların aramasına izin verebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap