Ana sayfa BLOG Xperia XZ Premium Benchmark Testinde Göz Doldurdu

Xperia XZ Premium Benchmark Testinde Göz Doldurdu

0

Dünyanın en otoriter mobil teknoloji sitelerinden biri olan Gsmarena, Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia XZ Premium için Benchmark (kıyaslama) testi gerçekleştirdi. Snapdragon 835 chipsetine sahip olan akıllı telefon oldukça yüksek performansa sahip olduğunu bu testlerde de göstermiş oldu.

Sony’nin MWC 2017 etkinliğinde tanıttığı yeni amiral gemisi Sony Xperia XZ Premium, dünyanın ilk 4K HDR ekranına ve dünyanın ilk 960fps Süper Slow Motion (Süper ağır çekim) çekim yapan kamerasına sahip akıllı telefonu unvanına sahip olmasının yanında güçlü donanımlara da sahip.

Xperia XZ Premium’da Qualcomm’un en son chipseti olan Snapdragon 835 kullanılıyor. Aynı chipset Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinin ABD’deki cihazlarında da kullanılıyor. 64 GB dahili depolama alanı, 4 GB RAM, 8 çekirdekli (4×2.45 GHz Kryo & 4×1.9 GHz Kryo) işlemci ve Adreno 540 grafik işlemci gibi güçlü donanımları bünyesinde barındıran Xperia XZ Premium için Benchmark testi yapıldı.

Xperia XZ Premium’u kıyaslamak/karşılaştırmak (benchmark) için GeekBench 4 (multi-core), GeekBench 4 (single-core), Basemark OS II, Basemark X ve Basemark ES 3.1 / Metal performans testleri yapıldı.

Yapılan testlerde Sony Xperia XZ Premium, diğer güçlü amiral gemiler olan Galaxy S8, Galaxy S8 Plus, Huawei P10 Plus, iPhone 7 Plus, OnePlus 3T, Google Pixel XL, Sony Xperia XZs ve LG G6 ile karşılaştırıldı.

Aşağıdaki grafiklerde Xperia XZ Premium ve diğer telefonların testlerden aldığı puanları görebilirsiniz.

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here