Ana sayfa Haberler Xiaomi’den Çentiksiz Yeni Akıllı Telefon Xiaomi Mi 2s

Xiaomi’den Çentiksiz Yeni Akıllı Telefon Xiaomi Mi 2s

0

2017 yılında akıllı telefon tasarımı büyük bir evrim geçirdi diyebiliriz. İncelen çerçeveler ve büyüyen ekranlarla akıllı telefonlar daha şık ve kullanışlı ekranlara kavuştular. Ve şimdi Xiaomi Mi 2s’e ait olduğu iddia edilen yeni tasarıma sahip bir görüntü ortaya atıldı.

Xiaomi’nin yeni çerçevesiz akıllı telefonu uzun zamandır merakla bekleniyordu. Az önce ortaya çıkan yeni bir görüntünün Xiaomi Mi 2s’e ait olduğu iddia edildi. Xiaomi daha önce “s” ile model yükseltmesi (Mi 5s gibi) gerçekleştirdiği için yeni modelin Xiaomi Mi 2s adıyla gelecek olması olası gözüküyor.

Xioami Mi 2s’in en dikkat çeken özelliği ise çok ince olan çerçevesi ve ön kameranın konumlandırılma şekli. iPhone X’in en çok eleştirilen şeyi hiç kuşkusuz ekranın üstünde yer alan çentik kısmı olmuştu. Bu eleştirileri dikkate alan Xiaomi çentik olayına güzel bir çare bulmuş diyebiliriz. Xiaomi Mi 2s’de ön kamera telefonun sağ üst köşesine konumlandırılmış durumda.

Markalar çerçevesiz ekrana sahip modellerinde ya alın ve çene payı kullanıyor yada iPhone X ve Essential Phone gibi çentik kullanıyor. Ancak çentik kısmı özellikle uygulamalarda sorun yaşanmasına neden oluyor. Xiaomi Mi 2s buna göre tasarımda güzel bir değişiklik yapmış diyebiliriz.

Tabi ortaya çıkan bu görüntünün Xiaomi Mi 2s’e ait olup olmadığı henüz kesin değil ancak olası.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here