Ana sayfa Haberler Xiaomi, Mi Band 5 ile Gelecek Özellikleri Paylaştı

Xiaomi, Mi Band 5 ile Gelecek Özellikleri Paylaştı

0

Xiaomi, yeni akıllı bilekliği Xiaomi Mi Band 5‘in özelliklerini Weibo‘da paylaştığı yazıda duyurdu. Buna göre yeni Mi Band 5, uzaktan kamera kumandası, NFC ile ödeme desteği, kadın sağlığı takibi ve daha birçok güzel özelliğe sahip olacak. Detaylar yazımızda.

Xiaomi, Çin’li teknoloji bloğu Weibo’da yeni akıllı bilekliği Mi Band 5 ile sunacağı özellikleri paylaştı. Akıllı bileklik artık basit bir fitness bandı olmaktan çıkmış, bir birinden işlevsel özelliklere kavuşmuş durumda. Bununla birlikte akıllı bileklik 1.2 inç’lik OLED ekrana sahip olacak. İşte Xiaomi’nin paylaştığı yazıya göre Mi Band 5 ile gelecek özellikler şunlar:

  • Ekstra geniş dinamik OLED ekran
  • Manyetik şarj desteği
  • NFC ile UnionPay ve QuickPass ödeme
  • Uzaktan fotoğraf çekme
  • Profesyonel sensör yükseltme
  • 11 profesyonel spor modu
  • Yeni kadın sağlığı modeli

Xiaomi Mi Band 5’in dört resmi renkte (sarı, kırmızı, yeşil ve siyah) ile gelmesi bekleniyor. “Profesyonel sensör yükseltme”, stres ve nefes almayı takip etmeye yardımcı olacak yeni bir kan-oksijen doygunluk sensörü (SpO2) anlamına geliyor. Alexa desteği daha önce bildirilmişti, ancak burada belirtilmemiş olsa da, yalnızca küresel (Çin dışı) sürümde desteklenebilir.

Daha önce ortaya çıkan raporlara göre Mi Band 5, yoga, eliptik, kürek çekme, kapalı bisiklet ve atlama ipi gibi yeni egzersiz modlarını takip edebilecek.

OLED ekran bu sefer yaklaşık 1.2 inç boyutunda olacak. Önceki versiyon olan Mi Band 4, 0.95 inç ekrana sahipti.

Mi Band 5, 11 Haziran Perşembe günü Çin’e geliyor. Bu yaz küresel bir lansmanın da yapılması bekleniyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here