Ana sayfa Haberler Xiaomi Mi 8X / Mi 8 Youth 19 Eylül’de Geliyor

Xiaomi Mi 8X / Mi 8 Youth 19 Eylül’de Geliyor

0

Xiaomi’nin yeni Mi 8 versiyonlarını çıkaracağı haberleri geçtiğimiz hafta oldukça fazla konuşuldu. Mi 8 Youth ve Mi 8 SFE (Ekrana gömülü parmak izi) olarak adlandırılan modeller Mi 8x ve Mi 8x Youth olarak adlandırılabilir. Telefonların 19 Eylül’de tanıtılacağı resmen duyuruldu.

M1808D2TE model numaralı akıllı telefonun 19 Eylül’de tanıtılacağı duyuruldu. Telefonun adının ne olacağını ise bu tarihte resmen öğreneceğiz. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan sızıntılara göre akıllı telefon Snapdragon 710 chipset, 6.26 inç FHD+ çözünürlükte ekran, çift arka kamera (12 MP + bilinmiyen ikincil kamera) ve ön tarafta 24 MP selfie kamerası ile gelecek.

Telefonun ortaya çıkan tüm özellikleri için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan görüntülerde telefonun ön ve arka tarafında bir parmak izi okuyucu olmadığı görülmüş ve telefonun ekrana gömülü parmak izi okuyucuya sahip olacağı bekleniyordu. Ancak TENAA’da ortaya çıkan son görüntüler telefonun arkasında bir parmak izi okuma sensörü olduğunu gösteriyor.

19 Eylül’ü bekleyeceğiz ve yeni Mi 8 versiyonu/larında bizleri nelerin beklediğinizi hep beraber göreceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here