Ana sayfa Haberler Xiaomi Mi 8 DxOMark’tan 99 Puan Almayı Başardı

Xiaomi Mi 8 DxOMark’tan 99 Puan Almayı Başardı

0

Dün gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan Xiaomi Mi 8, 2018 yılına yakışır bir cihaz olarak karşımıza çıktı. Ekrana gömülü parmak izi okuyucusu, tasarımı, güçlü donanım özellikleri, kamerası ve uygun fiyatıyla bizden tam not alan Xiaomi Mi 8, DxOMark tarafından incelendi.

Kamera incelemesi ve puanlaması konusunda dünyada otoriter ve saygın bir yere sahip olan DxOMark, tüm amiral gemi akıllı telefonlarda olduğu gibi Xiaomi Mi 8’in kamerasını da inceledi. DxOMark test sonucunda, Xiaomi Mi 8’in kamerasına 99 puan verdi. Mi 8 aldığı 99 puan ile en iyi 5. akıllı telefon kamerası olmayı başardı.

Xiaomi Mi 8, DxOMark’ın yaptığı kamera testinin Fotoğraf kısmından 105 puan alırken Video kısmında 88 puan aldı ve ortalama 99 puan elde etti. Testte, Xiaomi Mi 8’in kamarası farklı ortam ışıklarında, yakınlaştırma, bokeh efekti, flaşlı çekim gibi birçok farklı kritere göre değerlendirildi.

Xiaomi Mi 8, DxOMark’tan aldığı 99 puanla 5. sıraya yerleşirken, Huawei P20 Pro 109 puanla 1., HTC U12+ 103 puanla 2., Huawei P20 102 puanla 3., Samsung Galaxy S9 Plus 99 puanla 4. sırada yer alıyor.

DxOMark’ın Xiaomi Mi 8 için yaptığı testin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here