Ana sayfa Haberler Xiaomi, Dönen Kameralı Kapaklı Bir Telefon için Patent Aldı

Xiaomi, Dönen Kameralı Kapaklı Bir Telefon için Patent Aldı

0

Katlanabilen akıllı telefonların son bir yılda geri dönüş yapması, akıllı telefon üreticilerini benzersiz inovasyonlara zorluyor. Xiaomi, oldukça ilginç bir telefon modeli için yeni bir patent aldı. Yeni kapaklı katlanabilir telefon dönen bir kameraya sahip.

CNIPA dosyalamasında yayınlanan çizimlere dayanarak Let’ Go Digital aşağıdaki görselleri yayınladı. Görsellere bakıldığı zaman Xiaomi’nin yeni patent aldığı bu telefon, Moto Razr veya Samsung Galaxy Z Flip gibi kapaklı bir forma sahip. Ancak bu cihazın üst kısmında kameraların yer aldığı bir çubuk bulunuyor ve bu çubuk tam tur dönebiliyor. Böylece kameralar hem arka kamera hem de selfie kamerası olarak kullanılabiliyor.

Görsellerde cihazın üst kapak bölümünün yan tarafında güç tuşu ve ses düğmelerinin yer aldığı görülüyor. Ayrıca kamera çubuğunun hemen altında hoparlör ızgalarının konumlandırıldığı görülüyor.

Xiaomi’nin bu yeni telefonu üretip üretmeyeceği hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Zira akıllı telefon üreticileri bir çok farklı patent alırlar. Bu patentlerde yer alan telefonların iyi bir satış rakamına ulaşacağına inandıkları modelleri üretirler.

Xiaomi’nin bu yeni katlanabilir dönen kameralı telefonu hakkında sizin düşünceleriniz neler?


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here